دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات اینترنتی چیست و چه تاثیری بر کسب و کار ما دارد

تبلیغات اینترنتی

شاید تا به حال اصطلاح تبلیغات اینترنتی به گوشتان خورده باشد و برایتان سوال پیش آمده باشد که تبلیغات اینترنتی چیست و چه تاثیری بر یک کسب و کار می‌تواند داشته باشد؟ مسلما می‌دانید که امروزه پیشرفت‌های بسیاری در زمینه مربوط به اینترنت اتفاق افتاده و بسیاری از افراد از طریق این بستر فعالیت و کسب و کار خود را کنترل می‌کنند. از همین جهت انجام تبلیغات درست می‌تواند تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد.

دقت داشته باشید که این دسته از تبلیغات مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت؛ چرا که دیگر نباید هزینه و زمان زیادی را صرف تهیه یک تبلیغ کنید. با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد، تصمیم گرفتیم در رابطه با تاثیر تبلیغات اینترنتی و روش تبلیغات اینترنتی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. از همین جهت اگر تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با این موضوع دارید ادامه مقاله را از دست ندهید.

در راستای پاسخ به سوال تبلیغات اینترنتی چیست باید گفت در واقع این کار نوعی بازاریابی به حساب می‌آید که از طریق آن پیام‌های تبلیغاتی به مخاطبین ارسال می‌شود. دقت داشته باشید که گاهی اوقات تبلیغات اینترنتی تحت نام‌های دیگری چون تبلیغات دیجیتالی، تبلیغات آنلاین یا بازاریابی اینترنتی نیز شناخته می‌شوند.

شما با بهره‌گیری از چنین شیوه‌ای می‌توانید پیام‌های خود را در یک زمان مناسب به افرادی که تمایل دارید ارسال کنید. همچنین باید متذکر شد که تبلیغات آنلاین و دیجیتال، تنها به تبلیغاتی که در شبکه‌های چون یاهو، توییتر و … انجام می‌شود گفته نمی‌شود؛ چرا که امروزه شیوه‌های بسیاری برای پرداختن به چنین موضوعی وجود دارد.

پیشنهاد می شود مقالات مرتبط با تیزر تبلیغاتی و تبلیغات کلیکی گوگل و اس ام اس مارکتینگ را بخوانید.

تاثیر تبلیغات اینترنتی بر کسب و کار

به نوعی باید گفت که روش های تبلیغات اینترنتی در حالت کلی به چند دسته تقسیم می‌شوند که این دسته‌ها را می‌توان تبلیغ در گوگل ادوردز، تبلیغات نمایشی، تبلیغات شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات موبایلی، تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها و تبلیغات در سایت‌های پربازدید در نظر گرفت. در ادامه به بررسی هر یک از روش های تبلیغات اینترنتی خواهیم پرداخت و آن‌ها را به طور کامل بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید بهترین شیوه را برای انجام تبلیغات اینترنتی خود انتخاب کنید. در مقاله ای دیگر به مزایای تبلیغات اینترنتی پرداختیم.

تبلیغ در گوگل ادوردز مناسب ترین راه برای تبلیغات اینترنتی

گوگل ادوردز به سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل گفته می‌شود که در آن تبلیغ‌کنندگان از طریق ابزار و وسایلی که در اختیارشان قرار می‌گیرد به انجام تبلیغات می‌پردازند. از معروف‌ترین شکل‌های تبلیغات در گوگل ادوردز می‌توان به تبلیغ شرکت گوگل اشاره کرد. در این روش تبلیغ‌کننده یک عبارت یا کلمه کلیدی را در گوگل ادوردز وارد می‌کند؛ سپس اگر فردی آن کلمه را در صفحه جستجوی خود سرچ کند، موتور جست‌وجوی گوگل صفحه شما را به آن فرد نشان خواهد داد. پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با این مدل تبلیغات پیشهماد میکنیم مقاله ” تبلیغات بر اساس کلیک یا PPC چیست ” را مطالعه نمایید.

این تبلیغ در دسته دیجیتال مارکتینگ اگر به درستی صورت گیرد و مدیریت شود می‌تواند تاثیرات مفید و کارشناسی برای کسب و کار داشته باشد. برای مثال فرد باید از کلمات کلیدی مناسب و درست استفاده کند؛ همچنین هزینه‌ای که انتخاب می‌کند نیز تاثیر بسزایی بر موفقیت دارد که باید به آن نیز توجه شود.

متاسفانه بسیاری از افراد در رابطه با این شیوه تبلیغاتی اطلاعات کمی دارند و به همین دلیل نمی‌توانند بهترین استفاده را از آن ببرند و در این راستا دچار ضرر و زیان می‌شوند. از همین جهت توصیه می‌شود اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که در رابطه با این موضوع اطلاعات کافی ندارید، از یک راهنما و مشاور تبلیغاتی ادوردز کمک بگیرید تا روند تبلیغات در بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

اگر میخواهید بیشتر در مورد تبلیغات نمایشی بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تبلیغات نمایشی چیست را مطالعه کنید.

 

تاریخچه تبلیغات اینترنتی

تاریخچه تبلیغات اینترنتی

تا این قسمت از مقاله به طور کلی با پاسخ سؤال تبلیغات اینترنتی چیست؟ آشنا شدید. حال می‌خواهیم به توضیح در مورد تاریخچه این تبلیغات بپردازیم. در دنیا امروزه اکثر افراد زمان زیادی را در فضای مجازی و اینترنت سپری می‌کنند. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام چک کردن صفحات مختلف شبکه های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی با تبلیغات زیادی مواجه شده باشید. هدف این تبلیغات معرفی کسب و کارهای مختلف است‌. با دیدن تبلیغات رنگارنگ شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که تاریخچه تبلیغات اینترنتی چیست؟ در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به توضیح در مورد این سؤال بپردازیم. پس اگر شما هم می‌خواهید بدانید تاریخچه تبلیغات اینترنتی چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید‌.

برای نخستین بار در سال ۱۹۹۴ سایت Wired .com اولین تبلیغات اینترنتی را که به‌صورت بنر تبلیغاتی بود، را در سایت خود به اشتراک گذاشت. این اقدام در مدت زمان کوتاهی توجه بسیاری از افرادی که در زمینه بازاریابی فعالیت داشتند را به خود جلب کرد. روند تبلیغات اینترنتی یک روند صعودی بود. یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۵ تبلیغات اینترنتی به طور هدفمند اجرا می‌شدند. منظور از هدفمند بودن تبلیغات اینترنتی این است که محتوا و مخاطبان هر سایت را مشخص می‌کردند و سپس متناسب با محتوا و علایق مخاطبان سایت تبلیغات مرتبط را در آن قرار می‌دادند.

همان‌طور که گفته شد هدف از تبلیغات اینترنتی معرفی کسب و کار و یا فروش محصولات است. بازخورد زیاد تبلیغات اینترنتی توجه بسیاری از افراد را به تبلیغات اینترنتی جلب کرده است، تا از این ابزار برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنند، همچنین یکی از عوامل تأثیرگذاری است که سبب شده تا تبلیغات اینترنتی از سال ۱۹۹۴ تا امروزه پیشرفت چشمگیری داشته باشد و در عرصه تبلیغات جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد.

هدف از تبلیغات اینترنتی

هدف از تبلیغات اینترنتی

به بیان ساده هدف از تبلیغات اینترنتی و تبلیغات اینترنتی کسب و کار معرفی کسب و کارها در فضای اینترنتی و فروش بیشتر محصولات است. امروزه تبلیغات اینترنتی کسب و کارها بیشتر از تبلیغات سنتی مورد توجه صاحبان کسب و کار قرار گرفته است. این موضوع سبب پیدایش دوره‌های آموزش تبلیغات اینترنتی شده است. آموزش تبلیغات اینترنتی ترفندهایی که باعث بیشتر دیده شدن تبلیغات اینترنتی می‌شود را به علاقه‌مندان این زمینه آموزش می‌دهد.
در بالا اشاره شد که تبلیغات اینترنتی کسب و کار پیشرفت زیادی داشته و بیشتر از روش‌های سنتی تبلیغات مورد توجه صاحبان کسب و کار قرار گرفته است. این موضوع دلایل زیادی دارد که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم.

یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع مخاطبان بیشتر تبلیغات اینترنتی است. امروزه با آسان شدن دسترسی به اینترنت افراد زیادی روزانه بخشی از زمان خود را در فضای اینترنتی سپری می‌کنند، این سبب بیشتر دیده شدن تبلیغات اینترنتی شده است. از طرفی دیگر در این نوع تبلیغات مخاطبان شما از نقاط مختلف هستند و این سبب معرفی کسب و کار شما به افراد بیشتری می‌شود. به عنوان مثال اگر تبلیغ به صورت بیلبورد در سطح شهر باشد تعداد محدودی از افراد همان شهر آن را می‌بینند، اما با تبلیغات در فضای اینترنتی افراد از سایر نقاط کشور تبلیغ شما را می‌بینند و بیشتر با آن آشنا می‌شوند.

در بین روش‌های سنتی تبلیغات، تبلیغ در تلویزیون بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. اما باید گفت تبلیغات فضای اینترنتی می‌توانند حتی از تبلیغات تلویزیونی هم بازدهی بیشتری داشته باشند. امروزه با وجود مشغله‌های زیاد بیشتر افراد دیگر وقت تماشا کردن تلویزیون را ندارند اما همین افراد ساعاتی از روز خود را صرف گشتن در فضای اینترنتی می‌کنند.

مورد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که در تبلیغات اینترنتی امکان تعامل مستقیم بین صاحبان کسب و کار و مخاطبان را در فضای مجازی فراهم می‌کند. این موضوع تأثیر مثبتی بر روی فروش محصولات دارد. به‌عنوان مثال در یک تبلیغ تلویزیونی اگر مخاطب سوالی در مورد محصولات داشته باشد نمی‌تواند پاسخ سؤال خود را مستقیم از صاحب کسب و کار بپرسد درصورتی‌که فضای اینترنتی امکان این ارتباط مستقیم را فراهم کرده است.
تبلیغات اینترنتی نسبت به انواع سنتی آن هزینه کمتری دارد. از طرفی دیگر در فضای اینترنتی میزان تقریبی مخاطبان سایت و یا شبکه اجتماعی مشخص است می‌توان بازدهی تقریبی تبلیغ را تخمین زد.

نکته مثبت دیگری که در مورد تبلیغات اینترنتی وجود دارد این است که فضای اینترنتی قابلیتی دارد که می‌توان با تشخیص علایق مخاطبان هر سایتی احتمال دیده شدن تبلیغ را افزایش داد. به بیان بهتر باید گفت در تبلیغات اینترنتی می توان به محتوا سایت و یا صفحه اجتماعی که می‌خواهید تبلیغ خود را به آن بسپارید، توجه کنید. آنگاه با تبلیغ محصولات و یا کسب و کارهای مرتبط به موضوع مورد علاقه مخاطبان مورد نظر احتمال دیده شدن تبلیغ را افزایش دهید.

تبلیغات نمایشی

تاثیر تبلیغات اینترنتی بر پایه نمایشی بر کسب و کار

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تبلیغات اینترنتی به آن اشاره داشتیم، مدل نمایشی بود. منظور از تبلیغات نمایشی، آن دست از تبلیغاتی به حساب می‌آید که به بنر، فیلم، پاپ آپ و غیره مربوط می‌شود. باید متذکر شد که تبلیغات نمایشی از جمله روش‌های به حساب می‌آید که از ابتدای بازاریابی آنلاین مورد استفاده قرار می‌گرفته است و امروزه نیز شاهد استفاده از چنین شیوه‌ای هستیم. این روش سبب افزایش بازدید سایت نیز می گردد.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

بدون شک شما با این دسته از تبلیغات اینترنتی  در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار مواجه شده‌اید و می‌دانید که این دست از تبلیغات به چه تبلیغاتی گفته می‌شود. باید متذکر شد که تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی از جمله ساده‌ترین راه‌ها برای تبلیغات به حساب می‌آید که کسب و کارهای کوچک اکثرا از آن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی گوناگون تبلیغ خود را با هزینه کم و آسانی بیشتر انجام دهید.

از جمله شبکه‌هایی که می‌توان به آن اشاره داشت باید فیس بوک، توییتر، یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و … را نام برد. از طرفی به دلیل آنکه امروزه پیشرفت‌های بسیاری برای بستر اینترنت در نظر گرفته شده، می‌توان انتظار داشت که این شیوه از تبلیغات تاثیر بسزایی داشته باشد. البته باید بدانید که موفقیت در این شیوه نیازمند توجه به برخی از نکات است.

برای مثال تبلیغات شما نباید تکراری یا الگو گرفته شده از یک تبلیغ دیگر باشد؛ چرا که در این صورت مشتری احساس بدی پیدا خواهد کرد و تبلیغ شما تاثیر منفی بر روی او خواهد داشت. با این اوصاف توصیه می‌شود تمام خلاقیت خود را برای استفاده از این شیوه تبلیغات اینترنتی به کار ببرید تا به آنچه می‌خواهید برسید.

تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها

جنبه های مختلف تبلیغات اینترنتی

یکی از موثرترین شیوه‌هایی که می‌توانید برای تبلیغات دیجیتالی از آن استفاده کنید، تبلیغات از طریق اینفلوئنسرهاست. این موضوع در چند وقت اخیر بسیار دیده شده و طبق آمار موفقیت‌های بسیاری را به همراه داشته است.

در این شیوه شما باید تبلیغ خود را به یکی از افرادی که در فضای مجازی محبوبیت بسیاری دارد بسپارید تا آن فرد برند شما را بین طرفداران خود تبلیغ کند. این شیوه به برندسازی شما کمک زیادی میکند و باعث می شود محصولات شما را تعداد افراد بیشتری بشناسند و کسب و کارتان با رشد بیشتری مواجه شود. برای آشنایی بیشتر با برندینگ و تفاوت آن با برندسازی مقاله ” تفاوت برندسازی و برندینگ ” را مطالعه نمایید.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله در رابطه با تبلیغات اینترنتی و روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن به انجام چنین کاری بپردازید، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. اکنون شما می‌توانید برای کسب و کار خود از چنین شیوه‌هایی استفاده کنید و به کار خود رونق بخشید. در آخر امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانند از آن بهترین استفاده را ببرید.

با مطالعه مقالات اختصاصی ، می توانید با بازاریابی ایمیلی و ایده های بازاریابی چریکی آشنا شوید.

بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “تبلیغات اینترنتی چیست و چه تاثیری بر کسب و کار ما دارد

  1. سئو سایت گفت:

    SEO مخفف (Search engine optimization) یعنی بهینه سازی وب سایت و محتوای آنلاین شما در موتور جست و جو بابت بهبود کیفیت ترافیک وب سایت، از طریق نتایج ارگانیک هرچه صفحات سایت شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال جذب مشتریان احتمالی و موجود به سمت تجارت شما بیشتر است.

  2. تبلیغ در گوگل یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید برای گسترش دسترسی خود بین میلیون ها شریک تجاری خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *