دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات اینترنتی چیست و چه تاثیری بر کسب و کار ما دارد

تبلیغات اینترنتی

شاید تا به حال اصطلاح تبلیغات اینترنتی به گوشتان خورده باشد و برایتان سوال پیش آمده باشد که تبلیغات اینترنتی چیست و چه تاثیری بر یک کسب و کار می‌تواند داشته باشد؟ مسلما می‌دانید که امروزه پیشرفت‌های بسیاری در زمینه مربوط به اینترنت اتفاق افتاده و بسیاری از افراد از طریق این بستر فعالیت و کسب و کار خود را کنترل می‌کنند. از همین جهت انجام تبلیغات درست می‌تواند تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد.

دقت داشته باشید که این دسته از تبلیغات مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت؛ چرا که دیگر نباید هزینه و زمان زیادی را صرف تهیه یک تبلیغ کنید. با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد، تصمیم گرفتیم در رابطه با تاثیر تبلیغات اینترنتی و روش های تبلیغات اینترنتی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. از همین جهت اگر تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با این موضوع دارید ادامه مقاله را از دست ندهید.

در راستای پاسخ به سوال تبلیغات اینترنتی چیست باید گفت در واقع این کار نوعی بازاریابی به حساب می‌آید که از طریق آن پیام‌های تبلیغاتی به مخاطبین ارسال می‌شود. دقت داشته باشید که گاهی اوقات تبلیغات اینترنتی تحت نام‌های دیگری چون تبلیغات دیجیتالی، تبلیغات آنلاین یا بازاریابی اینترنتی نیز شناخته می‌شوند.

شما با بهره‌گیری از چنین شیوه‌ای می‌توانید پیام‌های خود را در یک زمان مناسب به افرادی که تمایل دارید ارسال کنید. همچنین باید متذکر شد که تبلیغات آنلاین و دیجیتال، تنها به تبلیغاتی که در شبکه‌های چون یاهو، توییتر و … انجام می‌شود گفته نمی‌شود؛ چرا که امروزه شیوه‌های بسیاری برای پرداختن به چنین موضوعی وجود دارد.

تاثیر تبلیغات اینترنتی بر کسب و کار

به نوعی باید گفت که روش های تبلیغات اینترنتی در حالت کلی به چند دسته تقسیم می‌شوند که این دسته‌ها را می‌توان تبلیغ در گوگل ادوردز، تبلیغات نمایشی، تبلیغات شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات موبایلی، تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها و تبلیغات در سایت‌های پربازدید در نظر گرفت. در ادامه به بررسی هر یک از روش های تبلیغات اینترنتی خواهیم پرداخت و آن‌ها را به طور کامل بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید بهترین شیوه را برای انجام تبلیغات اینترنتی خود انتخاب کنید.

تبلیغ در گوگل ادوردز مناسب ترین راه برای تبلیغات اینترنتی

گوگل ادوردز به سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل گفته می‌شود که در آن تبلیغ‌کنندگان از طریق ابزار و وسایلی که در اختیارشان قرار می‌گیرد به انجام تبلیغات می‌پردازند. از معروف‌ترین شکل‌های تبلیغات در گوگل ادوردز می‌توان به تبلیغ شرکت گوگل اشاره کرد. در این روش تبلیغ‌کننده یک عبارت یا کلمه کلیدی را در گوگل ادوردز وارد می‌کند؛ سپس اگر فردی آن کلمه را در صفحه جستجوی خود سرچ کند، موتور جست‌وجوی گوگل صفحه شما را به آن فرد نشان خواهد داد. پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با این مدل تبلیغات پیشهماد میکنیم مقاله ” تبلیغات بر اساس کلیک یا PPC چیست ” را مطالعه نمایید.

این تبلیغ در دسته دیجیتال مارکتینگ اگر به درستی صورت گیرد و مدیریت شود می‌تواند تاثیرات مفید و کارشناسی برای کسب و کار داشته باشد. برای مثال فرد باید از کلمات کلیدی مناسب و درست استفاده کند؛ همچنین هزینه‌ای که انتخاب می‌کند نیز تاثیر بسزایی بر موفقیت دارد که باید به آن نیز توجه شود.

متاسفانه بسیاری از افراد در رابطه با این شیوه تبلیغاتی اطلاعات کمی دارند و به همین دلیل نمی‌توانند بهترین استفاده را از آن ببرند و در این راستا دچار ضرر و زیان می‌شوند. از همین جهت توصیه می‌شود اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که در رابطه با این موضوع اطلاعات کافی ندارید، از یک راهنما و مشاور تبلیغاتی ادوردز کمک بگیرید تا روند تبلیغات در بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

تبلیغات نمایشی

تاثیر تبلیغات اینترنتی بر پایه نمایشی بر کسب و کار

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تبلیغات اینترنتی به آن اشاره داشتیم، مدل نمایشی بود. منظور از تبلیغات نمایشی، آن دست از تبلیغاتی به حساب می‌آید که به بنر، فیلم، پاپ آپ و غیره مربوط می‌شود. باید متذکر شد که تبلیغات نمایشی از جمله روش‌های به حساب می‌آید که از ابتدای بازاریابی آنلاین مورد استفاده قرار می‌گرفته است و امروزه نیز شاهد استفاده از چنین شیوه‌ای هستیم. این روش سبب افزایش بازدید سایت نیز می گردد.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

بدون شک شما با این دسته از تبلیغات اینترنتی  در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار مواجه شده‌اید و می‌دانید که این دست از تبلیغات به چه تبلیغاتی گفته می‌شود. باید متذکر شد که تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی از جمله ساده‌ترین راه‌ها برای تبلیغات به حساب می‌آید که کسب و کارهای کوچک اکثرا از آن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی گوناگون تبلیغ خود را با هزینه کم و آسانی بیشتر انجام دهید.

از جمله شبکه‌هایی که می‌توان به آن اشاره داشت باید فیس بوک، توییتر، یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و … را نام برد. از طرفی به دلیل آنکه امروزه پیشرفت‌های بسیاری برای بستر اینترنت در نظر گرفته شده، می‌توان انتظار داشت که این شیوه از تبلیغات تاثیر بسزایی داشته باشد. البته باید بدانید که موفقیت در این شیوه نیازمند توجه به برخی از نکات است.

برای مثال تبلیغات شما نباید تکراری یا الگو گرفته شده از یک تبلیغ دیگر باشد؛ چرا که در این صورت مشتری احساس بدی پیدا خواهد کرد و تبلیغ شما تاثیر منفی بر روی او خواهد داشت. با این اوصاف توصیه می‌شود تمام خلاقیت خود را برای استفاده از این شیوه تبلیغات اینترنتی به کار ببرید تا به آنچه می‌خواهید برسید.

تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها

جنبه های مختلف تبلیغات اینترنتی

یکی از موثرترین شیوه‌هایی که می‌توانید برای تبلیغات دیجیتالی از آن استفاده کنید، تبلیغات از طریق اینفلوئنسرهاست. این موضوع در چند وقت اخیر بسیار دیده شده و طبق آمار موفقیت‌های بسیاری را به همراه داشته است.

در این شیوه شما باید تبلیغ خود را به یکی از افرادی که در فضای مجازی محبوبیت بسیاری دارد بسپارید تا آن فرد برند شما را بین طرفداران خود تبلیغ کند. این شیوه به برندسازی شما کمک زیادی میکند و باعث می شود محصولات شما را تعداد افراد بیشتری بشناسند و کسب و کارتان با رشد بیشتری مواجه شود. برای آشنایی بیشتر با برندینگ و تفاوت آن با برندسازی مقاله ” تفاوت برندسازی و برندینگ ” را مطالعه نمایید.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله در رابطه با تبلیغات اینترنتی و روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن به انجام چنین کاری بپردازید، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. اکنون شما می‌توانید برای کسب و کار خود از چنین شیوه‌هایی استفاده کنید و به کار خود رونق بخشید. در آخر امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانند از آن بهترین استفاده را ببرید.

با مطالعه مقالات اختصاصی ، می توانید با بازاریابی ایمیلی و ایده های بازاریابی چریکی آشنا شوید.

4 دیدگاه در “تبلیغات اینترنتی چیست و چه تاثیری بر کسب و کار ما دارد

  1. سئو سایت گفت:

    SEO مخفف (Search engine optimization) یعنی بهینه سازی وب سایت و محتوای آنلاین شما در موتور جست و جو بابت بهبود کیفیت ترافیک وب سایت، از طریق نتایج ارگانیک هرچه صفحات سایت شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال جذب مشتریان احتمالی و موجود به سمت تجارت شما بیشتر است.

  2. تبلیغ در گوگل یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید برای گسترش دسترسی خود بین میلیون ها شریک تجاری خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *