دیجیتال مارکتینگ

4 + 8 روش تست شده برای افزایش بازدید سایت (100% تضمینی)

افزایش بازدید سایت

روش‌های بسیاری برای افزایش بازدید سایت‌ها که یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال است وجود دارند که هریک می‌توانند توسط مدیران وبسایت‌ها مورد استفاده قرار بگیرند. اما بهره‌گیری از این روش‌ها، تا حدی به زمینه کاری و نوع محتوای سایت‌ها نیز مربوط می‌شود.

در اینجا سعی داریم تا 12 مورد از راه‌های افزایش بازدید سایت را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. هرکس می‌تواند از یک یا چند مورد از این روش‌ها بهره بگیرد و در مسیر پیاده سازی آن‌ها، شاهد نرخ تبدیل بالای محصولات و خدماتش باشد.

طبیعتاً شما نیز می‌توانید در بین روش‌های موجود، گزینه‌های متناسب با زمینه کاری و محتوای خود را انتخاب کرده و سپس آن را برای افزایش ترافیک صفحات‌تان، به مرحله اجرا درآورید.

افزایش بازدید سایت به چه صورت است

12 روش عالی برای افزایش بازدید سایت‌ها

در بین ده‌ها روش متفاوتی که برای افزایش بازدید سایت وجود دارد، 12 مورد زیر در اولویت قرار داشته و می‌تواند جزو بهترین روش‌هایی باشد که افراد در هر زمینه کاری می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند:

 •  بهینه سازی «SEO»

بهینه سازی محتوا براساس الگوریتم‌های گوگل، مانند تعیین کلمات کلیدی مرتبط با هر محتوا، رعایت اصول نگارشی و خوانایی متون، استفاده از لینک‌های داخلی و داخلی، توضیحات متا و ….. می‌تواند تا حد زیادی افزایش بازدید سایت به صورت ارگانیک را در پی داشته باشد.

وقتی شما قوانین بهینه‌سازی یا سئو را رعایت می‌کنید، بهینگی محتوای شما ماندگار خواهد بود و همیشه درصدی از مخاطبین هدف از طریق نتایج جستجوی شما در گوگل به سمت صفحه شما سوق داده می‌شوند. می‌توان گفت که سئو اولین و بهترین عامل افزایش بازدید و ترافیک وبسایت‌ها به صورت ارگانیک است.

 •  تبلیغات کلیکی (PPC)

تبلیغات کلیکی (Pay Per Click) و یا بازاریابی موتورهای جستجو می‌تواند بهترین مکمل برای سئو و دریافت نتایج آنی در کمپین‌ها باشد. بارزترین نمونه تبلیغات کلیکی، سرویس گوگل ادز «Google ADwords» است که افراد با پرداخت هزینه، می‌توانند براساس موقعیت جغرافیایی، سن، جنسیت و …. مخاطبین هدف خود را انتخاب کرده و شاهد افزایش سریع ترافیک وبسایت خود باشند. تا زمانیکه هزینه تبلیغات کلیکی پرداخت شود، همچنان سایت‌ها از بالاترین ترافیک برخوردار خواهند بود.

 • ایجاد بک‌لینک

چگونگی افزایش بازدید سایت، به ایجاد بک‌لینک نیز بستگی دارد که یکی از زیرمجموعه‌های سئو هم به حساب می‌آید. در واقع وقتی لینک صفحات شما در سایر وبسایت‌ها قرار می‌گیرد و کاربران از طریق کلیک کردن روی آن‌ لینک‌ها به صفحه شما هدایت می‌شوند، سیگنال ارزشمند بودن محتوای شما به گوگل ارسال می‌شود و طبیعتاً وقتی گوگل تشخیص دهد که محتوای شما برای کاربران ارزشمند است، رتبه بالاتری برای آن در نظر می‌گیرد.

ایجاد بک‌لینک یکی از راه‌های افزایش بازدید سایت به صورت رایگان است که اگر به صورت اصولی آن را اجرا کنید، هیچ هزینه‌ای در پی نخواهد داشت. این در حالی است که بک‌لیک‌ها می‌توانند ترافیک بسیار خوبی را به سمت سایت شما سرازیر کنند.

۱۲ روش افزایش بازدید سایت

 • تولید محتوای مستمر

یکی از دلایل گوگل برای ارزش دادن به سایت شما، این است که از تازگی محتوای شما آگاه باشد. وقتی شما به صورت مستمر و روزانه مطالب جدیدی در وبسایت خود قرار دهید، طبیعتاً سیگنال تازگی محتوای شما به گوگل می‌رسد و رتبه بهتری پیدا می‌کند.

علاوه بر آن، تازگی محتوا سبب می‌شود تا کاربران نیز هربار چیزهای تازه‌ای برای دیدن در صفحات شما داشته باشند و هربار رغبت آن‌ها برای بازدید از محتوایتان بیشتر شود. بهرحال فعالیت اینترنتی نیز مانند فعالیت فیزیکی برای رشد و پیشرفت به تلاش و زمان نیاز دارد.

 •  انتشار پادکست

اخیراً پادکست‌ها و فایل‌های صوتی اهمیت فراوانی در تولید محتوا و بازاریابی محتوایی پیدا کرده‌اند. این فایل‌ها سَبُک هستند، به راحتی دانلود می‌شوند و می‌توان با هندزفری در ماشین یا هر مکان دیگری از آن‌ها استفاده کرد.

بنابراین کاربران علاقه زیادی به پادکست‌ها نشان داده‌اند و افراد زیادی نیز به تولید محتوای صوتی جذاب پرداخته‌اند. شما نیز می‌توانید مطالب خود را در چنین قالبی به مخاطبین خود ارائه دهید. مطمئن باشید گروهی از مخاطبین شما پادکست‌ها را با اشتیاق دنبال خواهند کرد.

 

 • اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

اکثر مردم بیشتر وقت خود را در رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، تلگرام، لینکدین و …. می‌گذارنند. بنابراین شما می‌توانید از این بستر برای افزایش نرخ تبدیل خود بهره بگیرید. با ایجاد صفحات متصل به وبسایت‌تان و اشتراک‌گذاری محتوای روزانه خود در تمام اپ‌های پیام‌رسان، سهم بیشتری از بازار کاری خود خواهید برد.

انتشار پادکست از روش های افزایش بازدید سایت

 •  ایمیل مارکتینگ

شما می‌توانید ثبت‌نام یا خرید محصول از سایت خود را وابسته به دریافت ایمیل از کاربران کنید. آن‌گاه پس از مدتی یک بانک از ایمیل‌ها ارزشمند خواهید داشت که می‌توانید با ارسال لینک مطالب و محصولات تازه خود به آن‌ها، شاهد استقبال مشتریان پیشین خود باشید.

 • به‌روزرسانی مطالب قدیمی

الگوریتم‌های بهینه‌سازی گوگل دچار تغییر می‌شوند، بنابراین ممکن است مطالب قدیمی شما با الگوریتم‌های حال حاضر گوگل سازگار نباشند. شما می‌توانند محتوای کاربردی و قدیمی خود را با کلمات کلیدی بهتر و ایجاد بک‌لینک‌های بیشتر به‌روزرسانی کرده و دوباره به صدر نتایج گوگل برگردانید.

 • مقالات طولانی

مقالات طولانی که به آن‌ها «مگا مقاله» نیز می‌گویند، می‌توانند نظر کاربران زیادی را جلب کنند. شاید با خودتان فکر کنید که برخی از کاربران اصلاً حوصله خواندن متون طولانی را ندارند؛ این موضوع صحیح است، اما اگر محتوای شما کامل و همه‌جانبه باشد، شاید کاربران آن را تا آخر نخوانند، اما حتماً برای اینکه بعداً دوباره بتوانند از آن استفاده کنند، آن را به کمک دکمه‌های اشتراکی، در دیگر رسانه‌ها به اشتراک خواهند گذاشت. چراکه هیچکس دوست ندارد یک مطلب فوق‌العاده و کامل را گم کند!

 •  تولید محتوای ویدئویی

ویدئوها طرفداران زیادی در سطح اینترنت دارند. شما نیز می‌توانید از علاقه وافر کاربران به ویدئوها استفاده کرده و بخشی از محتوای خود را به صورت ویدئوهای کوتاه (دو تا 10 دقیقه‌ای) در سایت و دیگر صفحات مجازی خود منتشر کنید.

همچنین اشتراک ویدئو در رسانه‌های اختصاصی مانند آپارت و یوتیوب نیز نتایج خوبی در پی خواهد داشت (هرچقدر کاربران شما را در محیط‌های متفاوت‌تری ببینند، نرخ تبدیل شما بالاتر می‌رود!)

 • برگزاری وبینار

یکی از ترفندهای افزایش بازدید سایت، برگزاری کلاس‌های آنلاین یا وبینار است. اگر محتوای شما آموزشی باشد، به‌راحتی می‌توانید در طی ایجاد یک کمپین تبلیغاتی عالی و استفاده از سرویس تبلیغات کلیکی برای ترند کردن محتوای خود، مخاطبین بسیاری جذب کنید. افراد زیادی هستند که مایلند با پرداخت هزینه از محتوای وبینار شما استفاده کنند.

برگزاری وبینار از روش های افزایش بازدید سایت

 •  ربات و نرم ‌افزار افزایش بازدید سایت

ربات افزایش بازدید سایت و نرم‌افزار بازدید سایت به وفور توسط صاحبان وبسایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. ماهیت ربات و نرم ‌افزار افزایش بازدید سایت به‌صورتی است که از آن‌ها می‌توان برای ارزیابی عملکرد کلیک‌ها، تعیین واژگان کلیدی مناسب، دور زدن گوگل، کلیک‌های فیک و …. استفاده کرد.

البته برخی‌ها معتقدند که افزایش بازدید سایت با ربات یا نرم‌افزار می‌تواند تأثیر مخربی بر روی سئو داشته باشد. اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که ربات‌ها و نرم‌افزارها نیز انواع مختلفی دارند که برخی‌ها مفید و برخی‌ها هم غیرمفید هستند. بهرحال هرکس می‌تواند بسته به نیاز خود، ربات یا نرم‌افزار موردنظرش را به کار بگیرد.

سخن نهایی

علاوه بر انواع نرم افزار افزایش بازدید سایت رایگان و پولی، انواع سامانه افزایش بازدید سایت نیز ایجاد شده که افراد می‌توانند بسته به نیازهای خود از آن‌ها استفاده کنند. اما به صورت کلی، وقتی شما محتوای ارزشمند و کاربردی را به صورت مستمر تولید کنید و در آن اکثریت قوائد سئو را رعایت کنید، حتماً  دریافت ترافیک طبیعی خوبی را به سمت وبسایت خود سرازیر خواهید کرد.

در زمان تخفیف‌ها، فروش‌های ویژه و برگزاری وبینار و کمپین‌های فروش نیز می‌توانید از گوگل ادز و دیگر سرویس‌های تبلیغات کلیکی استفاده کنید تا در آن ایام، ترافیک چندبرابری را جذب کرده باشید. یادتان باشد که همواره اولویت با تولید محتوای ارزشمند است و دیگر گزینه‌ها در رده‌های پایین‌تر قرار می‌گیرند.

6 دیدگاه در “4 + 8 روش تست شده برای افزایش بازدید سایت (100% تضمینی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *