بازاریابی و فروش

بهترین استراتژی بازاریابی و فروش در دنیا در سال 2021 چیست؟

بهترین استراتژی های بازاریابی و فروش

بهترین استراتژی بازاریابی، بهترین استراتژی فروش یا بهترین استراتژی‌های بازاریابی دنیا، کلمات و عباراتی هستند که ذهن بسیاری از بازاریابان را در سراسر جهان به خود مشغول کرده‌اند.
بازاریابی و فروش ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و نمی‌توان آنها را جدا از یکدیگر در نظر گرفت. میزان انرژی که شما برای استراتژی بازاریابی خود صرف می‌کنید، موفقیت کسب و کار شما را تعیین می‌کند. اما بهترین استراتژی برای بازاریابی یا بهترین استراتژی فروش فقط می‌تواند یک سازمان را برای ادامه حیات و بقا در بازار و صنعت خود امیدوار کند.

بهترین استراتژی  بازاریابی

اصول بازاریابی، دستیابی به بازار هدف و تعامل با آن برای افزایش فروش است. اما چگونه این کار انجام می‌‌شود؟ ما در این مقاله به فهرستی از استراتژی‌های بازاریابی اثبات‌شده برای افزایش فروش اشاره می‌کنیم که بهترین استراتژی‌های بازاریابی دنیا محسوب می‌شوند و سازمان‌ها می‌توانند از آنها به‌عنوان بهترین استراتژی برای بازاریابی و بهترین استراتژی فروش کالاها یا خدمات استفاده کنند.

1- ایجاد نمونه‌های آزمایشی

بهترین روش برای نمایش محصولات خود به مشتریان بالقوه، نمایش از طریق نمونه است. از این رو، ایجاد نمونه‌های آزمایشی نه تنها محصول شما را توضیح می‌دهد، بلکه به طور دقیق نشان می‌دهد چگونه محصول شما می‌تواند در دنیای واقعی استفاده شود.
نمونه‌های آزمایشی می‌توانند در تبلیغات سنتی و دیجیتال مانند بیلبوردها، مجلات، تبلیغات بنری، بازاریابی از طریق ایمیل و موارد دیگر بکار برده شوند. در حالت ایدئال، شما نمی‌خواهید این موارد را خودتان طراحی کنید و بدیهی است از یک طراح بازاریابی و تبلیغات حرفه‌ای که در کسب‌وکار و چشم‌انداز برند شما تجربه دارد و نیاز واقعی کسب‌وکار شما را به طور کامل درک می‌کند، همیشه استفاده می‌کنید.

2- ایجاد اعتماد در مشتریان ریسک‌گریز

هدف از تبلیغات، ترغیب مخاطب برای تبدیل طرفدار یا مشتری بالقوه به یک خریدار یا کاربر مصرف‌کننده است. هنگامی که شما مشکلات مکرر از دیدگاه مشتریان خود را شناسایی کنید، محتوای مطلوب خود را با یک پیام استادانه ایجاد می‌کنید؛ پیامی درباره اینکه چگونه مشتریان قطعاً نمی‌توانند بدون محصول شما زندگی کنند؛ بنابراین، با پیام خود آنچه را که مشتریان از محصول شما انتظار دارند، دقیقاً نشان می‌دهید و از این طریق، در آنها اعتماد ایجاد می‌کنید.

3 مشکل متداول از دیدگاه مشتریان از سه حوزه مالی – بهره‌وری – پشتیبانی ناشی می‌شوند. در حوزه مالی در ارتباط با قیمت‌گذاری محصولات دقت کنید تا قیمت رقابتی ارائه کنید. بر ویژگی‌ها، مزایا و نقاط مثبت محصولات خود تاکید کنید تا بهره‌وری داشته باشید. پشتیبانی قوی از محصولات خود داشته باشید تا مشتریان به برند شما وفادار شوند.

3- بهینه‌سازی ویدئوها

محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتال باعث می‌شود مشتریان به طور ناگهانی تحریک شوند. وبلاگ‌ها را با اضافه‌کردن ویدئوهای جذاب، مرتبط و هدفمند به‌روزرسانی کنید. چه از ویدئوهای کوتاه یا از ویدئوهای طولانی استفاده کنید؛ امروزه، بازاریابان از این نوع رسانه برای جذب مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به خریداران استفاده می‌کنند. مطمئن شوید ویدئوها برای پخش در دستگاه‌های موبایل مناسب و کاربرپسند هستند.

4- به‌روز رسانی محتوا در فواصل زمانی منظم

به‌روزرسانی منظم محتوای وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی به شما فرصتی باورنکردنی برای ارتباط و تعامل با کاربران می‌دهد و به‌موجب آن، می‌توانید محصولات خود را از طریق یکی از انواع مختلف تبلیغات آسان‌تر بفروشید. ارسال محتوا در شبکه اینستاگرام از طریق اِستوری، یکی از قابل‌توجه‌ترین و تأثیرگذارترین موارد به‌روزرسانی محتوا است که علاوه بر کاربرد در تبلیغات پرداختنی، با دنبال کردن اعضا، برندسازی نیز که یکی از ارکان بسیار مهم استراتژی بازاریابی شما است، انجام می‌شود.

5- شخصی‌سازی تجربه مشتریان

امروزه، یک رویکرد بازاریابی واحد برای سازمان‌ها که در تمامی شرایط بکار برده شود، هیچ ارزشی ندارد. شرکت‌ها برای شرایط مختلف بازار و مشتریان متنوع خود به رویکردهای پویا و تغییرپذیر نیاز مبرم دارند و شخصی‌سازی رویکردی است که از آن برای پاسخ به نیاز کاربران و مشتریان گوناگون استفاده می‌شود. بازاریابان می‌توانند در چهارچوب کار خود از هر تلاش منطقی، موجه و قانونی برای جمع‌آوری اطلاعات شخصی‌سازی‌شده مخاطبان هدف و خریداران در بسترهای مختلف برای برنامه‌ریزی و طراحی قیف فروش و استراتژی بازاریابی و استراتژی فروش استفاده کنند.

بهترین استراتژی بازاریابی

6- استفاده از محتوای صوتی و جستجوی صوتی

مشتریان علاقه دارند با سرعت زیاد پاسخ سؤالات خود را دریافت و برای خرید کالاها یا خدمات مورد نیاز خود تصمیم‌گیری کنند. مطالعات نشان می‌دهند تا سال 2020 بیش از 50 درصد نتایج جستجو از طریق جستجوهای صوتی بوده‌اند. از این رو، محتوای خود را به‌گونه ای بهینه‌سازی کنید که علاوه بر اینکه شامل محتوای صوتی باشد، از طریق فناوری صوتی نیز قابل جستجو باشد.

برای جستجوی کلمات کلیدی صوتی از کلمات کلیدی طولانی با طول دو یا سه کلمه استفاده کنید. مطمئن شوید سرعت جستجوی صوتی کَند نباشد، میانگین نتیجه سرعت جستجوی صوتی 6/4 ثانیه است.

اگر میخواهید بیشتر درمورد بازاریابی محتوایی بدانید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله اهمیت بازاریابی محتوایی رامطالعه کنید.

7- استفاده از سئوی ارگانیک

از قدرت بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو) که به سئوی ارگانیک یا طبیعی نیز شناخته می‌شود، برای ایجاد ترافیک کاربران بر روی وب‌سایت چشم‌پوشی نکنید. اگرچه شاید سئوی ارگانیک دشوارترین نوع بازاریابی باشد؛ بااین‌حال، این سرمایه‌گذاری در بلندمدت نتیجه‌بخش است.

8- استفاده از بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی ایمیلی همواره یکی از مؤثرترین استراتژی‌های فروش برای شرکت‌ها بوده است. خبرنامه‌های پست الکترونیکی نیز یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که بازاریابان از آن برای بازاریابی از طریق ایمیل استفاده می‌کنند. در این روش، بازاریابان با عضویت افراد و سازمان‌ها در خبرنامه‌ پست الکترونیک با در اختیار داشتن پست الکترونیک مخاطبان، خبرنامه‌ها، اطلاعیه‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی را برای آنها ارسال می‌کنند.

9- استفاده از ربات‌های گفتگو و سامانه‌های ارسال تیکت در وب‌سایت

ربات‌های گفتگو و سامانه‌های ارسال تیکت، دو روش پاسخگویی سریع به پرسش‌های مشتریان و افزایش فروش هستند. دسترسی کاربران به جعبه محاوره ربات گفتگو و سامانه‌ ارسال تیکت را در تمامی صفحات وب‌سایت تسهیل کنید تا آنها به‌سادگی بتوانند با این روش‌های محبوب با شما تعامل داشته باشند.

64 درصد کاربران اینترنت معتقدند خدمت‌رسانی و پاسخگویی 24 ساعته بهترین ویژگی ربات‌های گفتگو است. ربات‌های گفتگو و سامانه‌های ارسال تیکت به 80 درصد پرسش‌های استاندارد کاربران پاسخ می‌دهند.

10- استفاده از تبلیغات پرداخت به‌ازای کلیک

بهترین استراتژی فروش

در روش تبلیغات بر اساس کلیک که از خدمات گوگل محسوب می‌شود، آگهی‌های خود را در موتور جستجوگر گوگل تبلیغ می‌کنید که هزینه آن بر اساس قیمت تعیین‌شده گوگل برای کلمات کلیدی تعریف‌شده محاسبه می‌شود. با این روش، بر اساس بودجه روزانه تعیین‌شده برای کمپین تعریف‌شده با هدایت کاربران به وب‌سایت و صفحات آن، می‌توانید به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید. این روش می‌تواند همراه با سئوی ارگانیک و ایجاد محتوای مناسب تأثیرگذارتر باشد.

11- بازاریابی مجدد یا هدف‌گذاری مجدد

بازاریابی فرآیندی طراحی‌شده برای دستیابی به مشتریان است که در صورتی که در آن موفق نشدید باید این فرآیند را دوباره تکرار کنید. بازاریابی مجدد یا هدف‌گذاری مجدد یک استراتژی کاملاً اثربخش به منظور دستیابی به مشتریانی است که قبلاً علاقه‌مند به تبلیغات شما بودند. با این استراتژی، برند شما برای مشتریان بالقوه یادآوری می‌شود و محتوای خود را به‌گونه‌ای بروزرسانی می‌کنید تا برای مخاطبان هدف جذاب‌تر باشد.

12- استفاده از ترکیبی از روش‌های جدید و قدیم برای جذب مخاطبان

ترکیب استراتژی‌ها و روش‌های جدید و قدیم فرصت‌هایی عالی برای جذب مشتریان ایجاد می‌کند. بیلبوردها، تبلیغات بنری، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات در رسانه‌های چاپی و برگزاری رویدادها و مناسبت‌های مرتبط و هدفمند ازجمله روش‌های سنتی بازاریابی و تبلیغات هستند که با وجود اوج گرفتن استراتژی‎های تبلیغاتی جدید، همراه با روش‌های جدید و تبلیغات دیجیتالی هنوز در جذب مشتریان بسیار تأثیر گذار هستند.

13- به تکامل ارزش‌های برند خود ادامه دهید

وضعیت و شرایط جهان فعلی تغییر یافته است و کسب‌وکارها و روش‌های بازاریابی آنها نیز باید همسو و متناسب با این شرایط تحول یابند. دیدگاه و رویکرد انتقال تفکر و تفکر طراحی نقش‌های بسیار مهمی در تبلیغات و بازاریابی دارند. هویت برند و پیام برند همواره با تحولات جهان پیرامون آن، به بروزرسانی و تغییر سازگار نیاز دارد.
اکنون، ارتباط عاطفی با یک برند بیش از هر زمان دیگری بسیار مهم است. 94 درصد افراد معتقدند برندی را به دیگران توصیه می‌کنند که به طور عاطفی با آن درگیر شده‌اند.

14- برای تغییر آماده باشید

بهترین استراتژی های بازاریابی دنیا

چشم‌انداز بازاریابی به طور مداوم در حال توسعه و تغییر است. از کاهش بودجه بازاریابی تا تغییرات در الگوریتم‌های گوگل، همگی تغییراتی گریزناپذیر هستند. آماده شدن سازمان‌ها برای تغییرات به‌آرامی آنها را مستعد تحولات گوناگون که باید با آنها مواجه شوند، می‌کند.
با تغییرات فناوری و اقتصاد دیجیتال خود را سازگار کنید. بودجه بازاریابی و تبلیغات را به استراتژی‌ها و روش‌هایی اختصاص دهید تا بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را داشته باشند. نظارت بر تغییرات و تحولات بازار همیشه شما را در این عرصه پیش از رقبا نگه می‌دارد.

پیشنهاد می شود مقاله تدوین استراتژی بازاریابی را مطالعه نمایید.

نتیجه‌گیری

بازاریابی اثربخش مستلزم همگام شدن با روندهای بازار و تکامل مداوم برای سازگار شدن با نیازهای در حال تغییر مخاطبان هدف است. اجرای کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی به‌تنهایی برای افزایش فروش کافی نیست؛ بنابراین، هم‌راستا با همگام شدن با روندها و تکامل مستمر برای دستیابی به بهترین استراتژی برای بازاریابی و بهترین استراتژی فروش، استفاده از آخرین و پیشرفته‌ترین ابزارها همراه با روش‌های سنتی بازاریابی و تبلیغات به ارتباط بهتر با مخاطبان ضروری است.
صاحب‌نظران و متخصصان برجسته بازاریابی و تبلیغات نیز بهترین استراتژی‌ های بازاریابی دنیا را تلفیقی از روش‌های سنتی و جدید (دیجیتال) بازاریابی و تبلیغات می‌دانند.

بازگشت به لیست

5 دیدگاه در “بهترین استراتژی بازاریابی و فروش در دنیا در سال 2021 چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *