دیجیتال مارکتینگ

مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارها

مزایا تبلیغات اینترنتی چیست

مزایای تبلیغات اینترنتی، موضوعی است که در این مقاله میخواهیم به توضیح بیشتر در مورد آن بپردازیم. به طور کلی اینترنت و پیدایش تبلیغات اینترنتی تحول عظیمی در تبلیغات کسب و کارها به وجود آورد. دسترسی آسان به اینترنت و علاقمندی افراد به کسب و کارهای اینترنتی سبب شد تا تبلیغات اینترنتی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. با خواندن این مطالب ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که تبلیغات اینترنتی چیست؟ و چگونه میتوان از آنها برای رونق کسب و کار استفاده کرد.

همانطور که میدانید از گذشته تا کنون از اشکال مختلف تبلیغات برای افزایش ارتباط با مخاطبین و در نتیجه فروش بیشتر استفاده شده است. استفاده صحیح از تبلیغات میتواند در بقای یک کسب و کار موثر باشد. علاوه بر این تبلیغات فرصت رشد خوبی را برای کسب و کارهای نوپا فراهم میکند. به آنها کمک میکند تا در زمان کم کسب و کار خود را به مخاطبین هدف معرفی کنند.

همانطور که در ابتدا گفته شد در این مقاله میخواهیم با مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی آشنا شویم، تا پایان با ما همراه باشید. پیشنهاد می شود مقاله ” تبلیغات بر اساس کلیک ” و ” تبلیغات نمایشی” را بخوانید.

مزایا تبلیغات اینترنتی چیست

تبلیغات اینترنتی چیست؟

به بیان ساده تبلیغات اینترنتی یک نوعی از تبلیغات است که در فضای اینترنتی پخش میشود و از این طریق به معرفی کسب و کار در فضای اینترنتی می پردازد‌. از تبلیغات اینترنتی به ویژه برای تبلیغات کسب و کارهای اینترنتی استفاده میشود. لازم به ذکر است که کسب و کار اینترنتی، به آن دسته از کسب و کارها گفته میشود که در فضای اینترنت انجام میشوند.

امروزه عوامل زیادی نظیر دسترسی آسان به اینترنت و آسان بودن راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی سبب شده تا افراد زیادی به فکر کسب درامد از طریق راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی باشند. ناگفته نماند که در این میان تنها افرادی که قصد فروش محصول یا خدمات خود را دارند سبب گسترش کسب و کارهای اینترنتی نشده‌اند، بلکه سایر افراد هم به دلیلی دسترسی آسان برای خرید در این کسب و کارها علاقه زیادی به خرید اینترنتی پیدا کرده‌اند.

رونق کسب و کارهای اینترنتی دلایل زیادی دارد که در این قسمت به چند مورد آن اشاره شد. یکی دیگر از مهمترین دلایلی که امروزه سبب رونق کسب و کارهای اینترنتی شده است، تغییر سبک زندگی به دلیل بیماری کرونا است. در این شرایط از مردم خواسته شده تا جز در موارد ضروری به بیرون خانه نروند. با وجود این شرایط بهترین گزینه برای خرید، خرید اینترنتی است که می توان گفت به رونق کسب و کارهای اینترنتی به خصوص کسب و کارهایی که در زمینه فروش محصولات فعال هستند کمک زیادی میکند‌.

با توجه به آسان بودن دسترسی افراد به اینترنت و فعال بودن برخی کسب و کارها در فضای اینترنت بهترین راه تبلیغات آنها در همان فضای اینترنتی است. در ادامه با مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی بیشتر آشنا میشویم. اگر شما هم یک کسب و کار اینترنتی دارید و برای افزایش فروش به دنبال تبلیغات اینترنتی هستید تا پایان با ما همراه باشید.

مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی

مزایا تبلیغات اینترنتی

در این قسمت میخواهیم به توضیح بیشتر در مورد مزایا تبلیغات اینترنتی بپردازیم‌. اگر میخواهید بدانید مزایا تبلیغات اینترنتی چیست؟ این قسمت را بخوانید.
با وجود گسترش زیاد تبلیغات اینترنتی هنوز هم شرکت‌ها و کسب و کارهایی هستند که روش های سنتی تبلیغات ( تبلیغات در بیلبوردها، تلویزیون و…) را به تبلیغات اینترنتی ترجیح میدهند. در ادامه با مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی بیشتر آشنا میشوید. پس برای آگاهی در مورد مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی با ما همراه باشید.

مخاطب بیشتر: از جمله مهمترین مزایا تبلیغات اینترنتی داشتن مخاطب بیشتر است. امروزه دسترسی آسان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی سبب شده تا افراد زیادی روزانه وقت زیادی را در فضای اینترنتی صرف کنند. این امر سبب بیشتر دیده شدن تبلیغات در فضا اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی شده است. حجم زیاد کاربران از نقاط مختلف سبب شده تا احتمال دیده شدن تبلیغات در فضا اینترنتی بیشتر از روش های سنتی تبلیغات باشد.

هزینه کمتر: یکی دیگر از مزایای تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارها مقرون به صرفه بودن آنها است. این دسته از تبلیغات به بودجه کمتری نسبت به تبلیغات سنتی نیاز دارند.

ارتباط با مخاطب: دارا بودن قابلیت ارتباط با مخاطب از دیگر فواید تبلیغات اینترنتی است. به عنوان مثال در تبلیغات تلویزیونی امکان گفت و گو بین مخاطب و صاحب کسب و کار وجود ندارد و اگر برای مخاطب سوالی پیش بیاید نمی تواند پاسخ آن را بیابد. تبلیغات اینترنتی دارای قابلیت برقراری ارتباط بین مخاطب و صاحب کسب و کار در همان فضای اینترنتی است. مخاطب میتواند از طریق این ارتباط اطلاعات بیشتری را کسب کند.

انعطاف پذیری: انعطاف پذیری هم از دیگر مزایای تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارها است. صاحبان کار می توانند در بین روش های مختلف تبلیغ ( فیلم، عکس، متن و…) هر کدام که برای کسب و کار آنها بازدهی بیشتری دارد را انتخاب کنند.

تخمین بازدهی: با توجه به اینکه در تبلیغات سنتی تعداد بازدیدهای تبلیغ قابل تخمین نیست، فرد نمی تواند میزان بازدهی و دیده شدن تبلیغ را تخمین بزند، اما در فضای اینترنتی و شبکه های مجازی تعداد مخاطبان هر سایت و یا شبکه اجتماعی مشخص شده است. این قابلیت را به فرد میدهد تا میزان تقریبی بازدهی تبلیغ را بتواند تخمین بزند‌.

مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی

معایب تبلیغات اینترنتی

در ادامه به بیان معایب تبلیغات اینترنتی می پردازیم.
غیر قابل اعتماد بودن برخی سایت ها: از جمله معایب تبلیغات اینترنتی غیر قابل اعتماد بودن برخی سایت ها است. برخی از سایت ها و یا صفحات شبکه های اجتماعی برای خود مخاطبان و یا بازدیدهای فیک درست میکنند‌. این امر سبب بالا رفتن غیرواقعی مخاطبانشان می شود. به عنوان مثال ممکن است شما تبلیغ خود را به یک سایتی بدهید که ۷۰۰ بازدید کننده دارد و هزینه تبلیغ برای این تعداد مخاطب را پرداخت میکنید.

اما در پشت پرده بیشتر مخاطبان این سایت فیک هستند و در حقیقت تعداد کمی تبلیغ شما را می بینند‌. بنابراین هنگام تبلیغات اینترنتی باید به درستی سایت و مخاطبانش توجه کنید‌.

نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که برخی سایت ها و صفحات اجتماعی با داشتن تبلیغات مکرر سبب بی میلی مخاطب به دیدن تبلیغات شده‌اند و مخاطب به محتوای تبلیغ توجهی نمی‌کند. بنابراین برای داشتن یه تبلیغات موفق و موثر در زمینه اینترنتی باید جنبه های زیادی را در نظر بگیرید که به برخی از آنها اشاره کردیم.

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله اطلاعات زیادی در مورد مزایای تبلیغات اینترنتی و معایب آن آورده شده است. به طور ‌کلی می توان گفت با خواندن این مطالب می توانید پاسخ سوال مزایای تبلیغات اینترنتی چیست؟ را بیابید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارها

نظرات بسته شده است.