دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز چیست و چگونه به کسب و کار ما کمک می کند

تبلیغات کلیکی گوگل

شاید تا به حال کلمه و یا عبارت تبلیغات گوگل یا تبلیغات کلیکی گوگل به گوشتان خورده باشد و برایتان سوال پیش آمده باشد که تبلیغات کلیکی گوگل چیست و چه استفاده‌ای از آن می‌شود؟ از همین جهت تصمیم گرفتیم مقاله‌ای را برای شما تدارک ببینیم و به بررسی چیستی تبلیغات کلیکی گوگل بپردازیم؛ بنابراین اگر از علاقه‌مندان به این موضوع هستید، ادامه متن را از دست ندهید.

شرکت گوگل برای آنکه کاربران بتوانند سایت و حرفه خود را تبلیغ کنند و به نمایش مشتریان بگذارند، سیستمی را راه‌اندازی کرده است تا امکان انجام چنین کاری فراهم شود.

این سیستم چیزی نیست جز گوگل ادوردز یا گوگل ادز (google ads). توجه داشته باشید که امکان انواع تبلیغ با استفاده از سیستم گوگل ادوردز وجود دارد، اما معروف‌ترین حالت آن را می‌توان تبلیغ در گوگل در نظر گرفت.

گوگل ادز چیست؟ شیوه تبلیغ در گوگل به این صورت است که فرد کلمه کلیدی را برای سایت خود که مربوط به حوزه فعالیتی‌اش می‌شود را وارد گوگل ادوردز می‌کند. این کار باعث می‌شود سایت فرد در نتیجه جستجو کلمه کلیدی توسط کاربران به مشتری نشان داده شود؛ بنابراین شما باید بهترین کلمات و آن‌هایی که حدس می‌زنید سرچ بالایی دارند را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنید تا احتمال دیده شدن سایت شما بیشتر شود. البته باید توجه داشته باشید که تبلیغ کننده برای هر یک از تبلیغات کلیکی گوگل ادز، هزینه‌ای را باید بپردازد.

پس از انتخاب کلمه کلیدی و وارد کردن آن در گوگل ادوردز، مشتری و کاربرهای بسیاری کلمه انتخابی شما که امکان دارد انتخاب افراد دیگر نیز باشند را در گوگل سرچ می‌کنند.

در چنین حالتی، گوگل طبق برخی از ضوابط که از پیش تعیین شده است، سایتی را انتخاب می‌کند و آن را در نتیجه سرچ کاربر به نمایش می‌گذارد. در ادامه به ضوابطی که بر این موضوع تاثیر دارند، خواهیم پرداخت تا با آن‌ها به طور کامل آشنا شوید.

اگر می خواهید در مورد اصطلاحات گوگل ادز بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش اصطلاحات گوگل ادز را مطالعه کنید.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست

آیا استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز واقعا تاثیر دارد؟

سوالی که عنوان شد، بدون شک یکی از مهم‌ترین سوال هایی به حساب می‌آید که بسیاری از کاربران با آن مواجه می‌شوند. این دست از افراد می‌خواهند راه درستی را برای به موفقیت رسیدن انتخاب کنند، از همین جهت با سوال هایی از این دست روبرو می‌شوند.

در راستای پاسخ به این سوال باید گفت که اگر شما به درستی و با مدیریت کامل، به تبلیغات کلیکی گوگل ادز بپردازید و این کار را اصولی و طبق شرایط تعیین شده انجام دهید، می‌توانید از آن بهترین استفاده را داشته باشید و به موفقیت برسید.

مطالب پیشنهادی:   دیجیتال مارکتینگ چیست + 30 فکت باورنکردنی بازاریابی دیجیتال

از جمله مواردی که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید را می‌توان انتخاب کلمات کلیدی مناسب، تعیین هزینه مناسب برای کلمات، در نظر گرفتن تبلیغات جذاب، تنظیمات درست برای انتقال کاربران به صفحات سایت و انتخاب یک سیاست صحیح برای جذب مشتری در نظر گرفت.

باید متذکر شد که بسیاری از افراد بدون داشتن اطلاعات قبلی و درست، به استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل ادز می‌پردازند و به دلیل آنکه ندانسته به این کار پرداخته‌اند، ضرر و زیان‌های بسیاری را متحمل می‌شوند و به دنبال این موضوع می‌گویند که گوگل ادوردز مناسب نیست.

از همین جهت توصیه می‌شود که اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به این موضوع تسلط ندارید، از یک راهنما و مشاور تبلیغاتی کمک بگیرید و فعالیت‌های خود را تحت نظر چنین شخصی انجام دهید. این کار باعث می‌شود شما انتخاب‌های درست و تاثیرگذاری داشته باشید.

آیا هزینه تبلیغات در سیستم گوگل ادوردز زیاد است؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که برای ایجاد اکانت و به نمایش گذاشتن تبلیغات در گوگل ادوردز، باید هزینه‌ای را بپردازند؛ در حالی که این‌چنین نیست و برای انجام این دو کار نیازی به هیچ هزینه‌ای نیست و شما می‌توانید به طور کاملا رایگان اکانت خود را در این سیستم ایجاد کنید و به تبلیغات بپردازید.

هزینه‌ای که شما باید پرداخت کنید، مربوط به کلیک برای هر کلمه می‌شود که هزینه آن نیز متناسب با کسب و کارهای گوناگون تعیین می‌شود؛ اما به صورت کلی پیشنهاد رقبای شما تعیین کننده این هزینه خواهد بود.

به نوعی می‌توان گفت تعیین قیمت برای چنین موضوعی، حالت مزایده پیدا خواهد کرد، یعنی رقبای شما برای برخی از کلمات که سود بالایی برای آن‌ها در نظر گرفته شده، هزینه بالایی را پیشنهاد می‌دهند و شما برای آنکه برنده مزایده شوید، باید پیشنهاد بهتر و بالاتری دهید.

آیا استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل تاثیر دارد ؟

برای تبلیغ در گوگل ادوردز چه باید کرد؟

اولین اقدامی که شما باید در راستای تبلیغ در گوگل ادز انجام دهید، این است که آموزش‌های لازم برای کار در این سیستم را یاد بگیرید. برای یادگیری گوگل ادوردز شیوه و روش‌های گوناگونی وجود دارد که شما می‌توانید متناسب با شرایطی که دارید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

پس از آنکه آموزش کار با سیستم google ads را به طور کامل دیدید، باید یک حساب کاربری برای خود در این سیستم بسازید و سپس طبق هر آنچه یاد گرفته‌اید به ایجاد و قرار دادن تبلیغات بپردازید.

حال شاید برای شما سوال پیش آید که آیا یادگیری کار با این سیستم واجب است یا خیر؟ قطعا پاسخ خیر خواهد بود؛ چرا که شما می‌توانید از افرادی که در چنین زمینه‌هایی فعالیت دارند، کمک بگیرید و در مدت‌زمان کوتاهی به هدف خود دسترسی پیدا کنید.

برگزاری مزایده گوگل به چه صورت است؟

در راستای تعیین هزینه برای تبلیغات کلیکی گوگل گفتیم که این کار همانند یک مزایده می‌ماند که شما باید در آن شرکت کنید. در این راستا باید گفت شرایط دقیقا به همین شکل است و هر زمان که یک کوئری جدید در گوگل به ثبت می‌رسد، موتورهای جستجو به بررسی و پردازش می‌پردازند.

در واقع با این کار مزایده‌ای به راه می‌افتد و سپس جایگاه تبلیغ شما بر اساس هزینه‌ای که پرداخت شده است، تعیین می‌شود. گاهی اوقات امکان دارد شما در این مزایده برنده باشید و گاهی اوقات بازنده!

آیا می‌توان به مزایده گوگل ورود داشت؟

بله. شما می‌توانید به مزایده گوگل وارد شوید. برای این کار شما باید تبلیغات کلیکی گوگل را به همراه کلمات کلیدی که در نظر گرفته‌اید، در گوگل ادوردز ثبت کنید. با انجام چنین کاری شما به شما مزایده وارد خواهید شد.

سپس باید بررسی‌های لازم در جهت مبلغ‌های پیشنهادی، کیفیت تبلیغ، مرتبط بودن تبلیغ با کلمات کلیدی و … انجام شود تا سایت شما جایگاه مناسب خود را پیدا کند.

دقت داشته باشید که گوگل به کلمات کلیدی، توجه ویژه‌ای دارد. به صورتی که در مزایده، به ارتباط بیشتر کلمات با محتوای مربوط نگاه می‌کند، سپس تبلیغ مرتبطی که از نرخ و هزینه بیشتری برخوردار است را انتخاب می‌کند و در نتیجه جستجو کاربر و مشتری، آن را به نمایش می‌گذارد.

آیا می‌توان به مزایده گوگل ورود داشت؟

آیا استفاده از گوگل ادوردز برای کسب و کارهای آنلاین ضروری است؟

بدون شک تبلیغات کلیکی گوگل بر موفقیت کسب و کارهای اهمیت بسیاری خواهند داشت. حال این اهمیت برای برخی از کسب و کارها به ویژه آن‌هایی که به صورت آنلاین فعالیت دارند، بیشتر خواهد شد. در ادامه به برخی از دلایلی که نشان می‌دهند یک کسب و کار آنلاین باید از گوگل ادوردز استفاده کند، اشاره خواهیم داشت تا با آن‌ها آشنا شوید.

  • به دست آوردن مخاطب بیشتر

بدون شک مهم‌ترین دلیلی که شما باید به خاطر آن از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید، دسترسی به مخاطبین بیشتر است. باید متذکر شد که تبلیغ‌کنندگان امکان قرار دادن تبلیغات را در دیگر موتورهای جستجو مانند YouTube، Gmail و … دارند و با این کار می‌توانند فعالیت خود را به تعداد کاربر بیشتری نشان دهند.

مطالب پیشنهادی:   12 دلیل شکست کسب و کارهای اینترنتی (ایرانی و خارجی)

از همین جهت تعداد مخاطبین بیشتری برای یک حرفه و زمینه کاری پیدا خواهد شد و از آنجایی که تعداد مخاطب با میزان فروش و کسب درآمد رابطه مستقیم دارد، این موضوع ارزشمند محسوب خواهد شد. البته چگونگی افزایش بازدید سایت نیز موضوع مهمی است.

  • امکان برقراری ارتباط با مشتریان مورد نظر

گاهی اوقات شما نیاز دارید که با برخی از مخاطبین و مشتریان مورد نظر خود ارتباط برقرار و موضوعی را مطرح کنید. از همین جهت گوگل ادوردز به ایجاد چنین شرایطی نیز پرداخته است و شما می‌توانید با استفاده از آن به مخاطبین و مشتری‌های مورد نظر خود ارتباط داشته باشید.

 

  • کنترل هزینه‌ها

بدون شک استفاده از تبلیغات کلیکی، هزینه‌های شما را به طور چشمگیری کاهش می‌دهند. همچنین باید دوباره یادآور شد که شما برای ثبت‌نام حساب کاربری و ایجاد تبلیغ، هیچ هزینه‌ای را نخواهید پرداخت و تنها زمانی باید به این کار بپردازید که بر روی تبلیغ شما عمل کلیک کردن انجام شود؛ بنابراین در این شیوه هیچ هزینه بیش از حدی مصرف نخواهد شد و همگی در راستای موفقیت یک صفحه یا سایت خواهند بود.

سه موردی که به آن‌ها اشاره شد، از جمله دلایلی به حساب می‌آیند که کسب و کارهای آنلاین باید به آن‌ها توجه داشته باشند. همچنین موضوع دیگری نیز در این راستا وجود دارد و آن استفاده از دو شیوه متفاوت برای رسیدن به جایگاه و رتبه مناسب است.

آیا استفاده ازتبلیغات کلیکی گوگل برای کسب و کارهای آنلاین ضروری است؟

  • بر روی کلمات کلیدی هدف گذاری کنید

بدون شک استفاده از کیوردها یا کلمات کلیدی مناسب، بهترین راه برای تبلیغات کلیکی گوگل به حساب می‌آید. شما می‌توانید از ابزارهای دقیقی استفاده کنید و با استفاده از آن‌ها کلمه مناسبی را برگزینید و آن‌ها را کلمات کلیدی فعالیت خود بدانید. تمام تلاش و تمرکز خود را بر روی این شیوه بگذارید و بهترین کلمات را برای سایت خود انتخاب و استفاده کنید.

  • به صورت جمعیتی هدف‌گذاری کنید

از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان برای تبلیغات کلیکی گوگل در نظر گرفت، انجام تبلیغات بر اساس محدوده سنی، جنسیت و علایق مخاطبین است. توجه به چنین مواردی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و اگر به درستی مورد توجه قرار گیرند، می‌توانند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشند.

مطالب پیشنهادی:   تبلیغات بر اساس کلیک یا PPC چیست + معایب و مزایا

در این مقاله توضیحی را در راستای پاسخ به سوال تبلیغات کلیکی گوگل چیست در اختیار شما قرار دادیم. اکنون شما تا حدودی به طور کامل با تبلیغات کلیکی گوگل آشنا هستید و می‌توانید از آن در زمینه موفقیت حرفه خود استفاده کنید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز چیست و چگونه به کسب و کار ما کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *