دیجیتال مارکتینگ

لیست بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (2021) کاملا کاربردی !!!

لیست بهترین ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ پیچیدگی‌های زیادی دارد که بدون دانستن و رعایت آن‌‌ها نخواهید توانست به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت کنید و به احتمال زیاد از رقبای خود عقب می‌مانید. از جمله این پیچیدگی‌ها و اصول می‌توان به طراحی و سئوی وب سایت، تبلیغات، تعیین استراتژی‌ها، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و… اشاره کرد. در هرکدام از بخش‌های دیجیتال مارکتینگ که بخواهید فعالیت کنید، به ابزار خاصی نیاز خواهید داشت.

همیشه برای انجام صحیح و سریع‌تر کارها به ابزارهایی نیاز داریم؛ ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نیز به شما کمک خواهند کرد که کارها را راحت‌تر و سریع‌تر انجام دهید و به مجبور نباشید تمامی فعالیت‌ها را به صورت انفرادی مدیریت کنید.

این ابزارهای کمکی به هر دو صورت رایگان و غیر رایگان در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرند که در این مقاله به تعدادی از کاربردی‌ترین این ابزارها اشاره خواهیم کرد. با فراهم کردن ابزارهای دیجیتال مارکتینگ قطعا می‌توانید به شکل حرفه‌ای‌تر و موفق‌تری در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت کنید. تنها کافیست استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسبی برای خود داشته باشید تا به کمک این ابزارها راهی اسان تر را طی نمایید. پیشنهاد می شود مقاله ویدیو مارکتینگ را مطالعه نمایید .

بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

انواع ابزار های بازاریابی دیجیتال

در حال حاضر انواع ابزار های بازاریابی دیجیتال وجود دارد. ابزارهای دیجیتال مارکتینگ این امکان را برای متقاضیان و کاربران فراهم می‌کنند تا بتوانند از اطلاعات کسب شده و به دست آمده، حداکثر استفاده را ببرند و به شکل آسانی استراتژی‌های خود را تعیین کنند. این ابزارها به شکل‌های مختلفی از جمله وب سایت، اپلیکیشن و اکستنش‌های مرورگر موجود هستند و یاری‌گر تمامی متقاضیان در زمینه دیجیتال مارکتینگ خواهند بود. در ادامه تعدادی از بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی خواهیم کرد. بعضی ازمهم‌ترین و پر کاربردترین انواع ابزار های بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

 • گوگل آنالیتیکس – Google Analytics

گوگل آنالیتیکس را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین و پر استفاده‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ دانست. همه دیجیتال مارکترها حداقل یک بار برای بازاریابی و کسب و کار خود از این ابزارها استفاده کرده‌اند. این ابزار چه کاربردی دارد و چرا آن را از جمله بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ حساب می‌کنیم؟ این ابزار به آنالیز وب سایت‌ها کمک می‌کند و در واقع با رهگیری ترافیک وب سایت‌ها، گزارشاتی را در غالب نمودار و آمار و ارقام در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد.

 • سیمیلار وب – similarweb

سیمیلار وب یکی دیگر از انواع ابزار های بازاریابی دیجیتالی است که می‌تواند به تحلیل و آنالیز رقبا و وب سایت خود کمک کند. این ابزار یکی از بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ به حساب می‌آید که می‌تواند کار بررسی و تجزیه تحلیل ترافیک سایت، داده کاوی و تحلیل کلمه کلیدی را انجام دهد. در ادامه به برخی از اصلی‌ترین امکانات و مزایای سرویس سیمیلار وب اشاره می‌کنیم:

 1. میزان بازدید از سایت و آمار بازدید از آن را مشخص می‌کند.
 2. منابع ترافیک ورودی سایت را مشخص می‌کند.
 3. می‌تواند کلمات کلیدی یک سایت را استخراج کند.
 4. امکان درج وب سایت اصلی و وب سایت‌های رقیب، به منظور مقایسه کردن آن‌ها وجود دارد.
 5. قادر است متوسط زمان ماندن کاربران در سایت را مشخص کند.
 6. تعداد یوزرهای فعال را نشان می‌دهد.
 7. همچنین این سرویس نرخ باز شدن در گوگل پلی را هم نمایش می‌دهد.
 8. کمک به افزایش بازدید سایت
 • سمروش – SEMrush

ابزار سمروش - SEMrush

سمروش یکی از بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز و تحلیل کردن است. شما می‌تواند از نسخه رایگان این ابزار کمک بگیرید یا نسخه غیر رایگان آن را تهیه کنید. طبیعتا نسخه غیر رایگان امکانات و قابلیت‌های بیشتری دارد اما همین نسخه رایگان هم می‌تواند به خوبی کار شما را راه بیندازد. اما سرویس سمروش چه امکانات و قابلیت‌هایی برای استفاده کنندگان دارد؟ در زیر لیست امکانات و قابلیت‌های مهم سمروش را آورده‌ایم:

 1. امکان آگاه شدن از تبلیغات کلیکی رقبا را فراهم می‌کند.
 2. یک ابزار عالی برای تحلیل و آنالیز کلمه کلیدی به حساب می‌آید.
 3. آنالیز دامنه را انجام می‌دهد.
 4. امکان مشاهده بک لینک‌های سایت را فراهم می‌کند.
 5. میزان دشواری کلمه کلیدی را مشخص می‌کند.
 6. بررسی آمار ترافیک ارگانیک و پولی را انجام می‌دهد.

برای افزایش سرعت سایت خود از چه ابزاری استفاده کنیم؟

یکی موارد مهم در مورد ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، یافتن ابزاری است که بتوان به کمک آن سرعت سایت را افزایش داد زیرا سرعت پایین سایت یک مشکل محسوب می‌شود که برای رفع آن باید هر چه سریع‌تر اقدام کنید. یک سایت که از سرعت استاندارد و مناسبی برخوردار است، باید در عرض 2 تا 5 ثانیه باز شود. در غیر این صورت به مرور زمان استفاده کنندگان از سایت شما دچار نارضایتی می‌شوند.

پس برای بررسی دقیق سرعت سایت از کدامیک از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ باید استفاده کنیم؟ یکی از بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ برای بررسی سرعت سایت، سرویسی تحت عنوان google pagespeed insights است. این سرویس قابل استفاده برای نسخه‌های موبایل و دسکتاپ است و نه تنها به سرعت سایت شما امتیاز می‌دهد؛ بلکه به شما دلایلی برای افت سرعت سایت ارائه می‌کند.

در این صورت شما با رفع این دلایل افت سرعت، می‌توانید سرعت سایت خود را به حد استاندارد برسانید. سرویس google pagespeed insights به سرعت سایت شما نمره و امتیازی از 100 می‌دهد و بهتر است تلاش کنید که عدد سرعت سایت خود را به عدد 100 نزدیک‌تر کنید.

یک ابزار بازاریابی محتوایی تهیه کنید

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

از انواع ابزار های بازاریابی دیجیتال می‌توان به ابزارهایی جهت بازاریابی محتوایی اشاره کرد. در زمینه دیجیتال مارکتینگ تولید محتوای مناسب برای بازاریابی یکی از اصول مهم و اصلی به حساب می‌آید. در واقع برای داشتن یک دیجیتال مارکتینگ موفق شما به بازاریابی محتوایی نیاز خواهید داشت.

اما سوال مهم این است که چگونه بازخوردهای افراد به محتواها را بسنجیم؟ در واقع بعد از درج یک محتوا در شبکه‌های اجتماعی، لازم است بررسی کنیم که آیا این محتوا مفید است و با استقبال خوبی مواجه شده است یا نه. بنابراین یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مهم ابزاری جهت بررسی بازاریابی محتوایی است. سرویس BuzzSumo یکی از بهترین و پرکاربردترین ابزارها جهت بازاریابی محتوایی است که در ادامه به بررسی کاربردها و امکانات این سرویس می‌پردازیم به کمک این ابزار می توانید بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را جدی تر از قبل دنبال نمایید.

 1. این سرویس محتوایی که بیشترین بازخورد مانند لایک و کامنت را در شبکه‌های مجازی داشته است مشخص می‌کند.
 2. محتواهای تولید شده را بر اساس میزان اینگیجمنت رتبه‌بندی می‌کند.
 3. اینفلوئنسرهای شبکه مجازی را که در مورد زمینه مورد نظر شما فعالیت می‌کنند را برای شما نمایش می‌دهد.
 4. همچنین به کمک این ابزار می‌توانید از به روزترین ترندهای دنیا با خبر شوید.

بررسی سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

علاوه‌بر انواع ابزار های بازاریابی دیجیتال که تا کنون مورد بررسی قرار دادیم، شما برای یک دیجیتال مارکتینگ موفق و رقابت موثر با رقبای خود به برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ دیگر هم احتیاج دارید. برای مثال شما به ابزاری مانند Trello برای مدیریت کار و پروژه خود، مشاهده فعالیت همکاران و بررسی میزان پیشرفت پروژه احتیاج دارید.

ابزار میلرلایت شما را در بازاریابی ایمیلی کمک می‌کند، برای ساخت پوستر و بنر ایجاد امکانات گرافیکی جذاب، شما می‌توانید از سرویس canva کمک بگیرید و از سرویس bitly جهت کوتاه کردن لینک‌های خود بهره ببرید. در ادامه به بررسی بیشتر یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مهم برای بازاریابی ایمیلی (سرویس میلرلایت) می‌پردازیم.

سرویس میلرلایت برای بازاریابی ایمیلی

حتما شما اهمیت بازاریابی برای دیجیتال مارکتینگ را می‌دانید، همچنین می‌دانید که روش‌های گوناگون و متنوعی در زمینه بازاریابی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین روش‌های بازاریابی، روش بازاریابی ایمیلی است که روشی به صرفه به حساب می‌آید.

ابزار های کاربردی دیجیتال مارکتینگ

اگر تصمیم به بازاریابی ایمیلی گرفته‌اید، ابتدا باید کمپین‌های بازاریابی ایمیلی را راه‌اندازی کنید. بدون ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب برای این کار، احتمال موفقیت شما کاهش می‌یابد. یکی از سرویس‌های برگزیده جهت بازاریابی ایمیلی، سرویس میلرلایت است. یکی از نکات برجسته در مورد این سرویس که باعث محبوبیت آن شده است، رایگان بودن آن است. در واقع با داشتن نسخه رایگان این سرویس، می‌توانید به بسیاری از امکانات و قابلیت‌های آن دسترسی پیدا کنید.

آشنایی با امکانات و قابلیت ‌های سرویس میلرلایت

برخی از امکانات و قابلیت‌های مهم سرویس میلرلایت به عنوان یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ عبارت است از:

 1. امکان ثبت حداکثر 1000 مشترک در لیست مشترکین ایمیل را فراهم می‌کند.
 2. به کمک HTML امکان ساخت الگوی ظاهری ایمیل را فراهم می‌کند.
 3. به وسیله آن می‌توانید صفحات فرود جذاب بسازید.
 4. به کمک این سرویس قادر هستید پنجره‌های پاپ آپ ایجاد کنید.
 5. این سرویس زمان‌بندی ارسال ایمیل‌ها را انجام می‌دهد.
 6. این سرویس تعدادی تمپلیت آماده برای ایجاد کمپین‌های ایمیل مارکتینگ دارد.
 7. در نهایت این سرویس قادر است به تجزیه و تحلیل و ارائه آمارها و نیز تحلیل عملکرد شما بپردازد.

اگر میخواهید در مورد بازاریابی محتوا اطلاعات بیشتری داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله اهمیت بازاریابی محتوایی را مطالعه کنید.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

می‌دانید که دیجیتال مارکتینگ کاری راحت و بی‌دردسر نیست و برای پیش بردن آن نیاز است تلاش زیادی بکنید. اما خبر خوب در این زمینه این است که در زمینه دیجیتال مارکتینگ، ابزارهای کاربردی زیادی وجود دارند که می‌توانند روند کار را برای شما راحت‌تر کرده و به آن سرعت خوبی ببخشند.

در این مقاله به بررسی برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ پرکاربرد پرداختیم. این ابزارها و سرویس‌ها معمولا هم نسخه رایگان دارند و هم نسخه غیررایگان آن‌ها که قابلیت‌های بیشتری دارد موجود است. برخی از این سرویس‌ها شامل: گوگل انالیتیکس، سیمیلار وب، میلرلایت، Trello، canva، google pagespeed insights و… است.

این ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کارهایی مانند تست و بررسی سرعت سایت، تجزیه و تحلیل و آنالیز داده‌ها، مقایسه روند کار شما با رقبای‌تان، بازاریابی ایمیلی، یافتن بهترین کلمه کلیدی، ایجاد امکانات گرافیکی جذاب و… برای شما انجام می‌دهند. در زمینه دیجیتال مارکتینگ اطلاعات و ابزارها بسیار متنوع و گسترده هستند و ما در این مقاله تلاش کردیم به معرفی و بررسی مختصر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

برخی سوالات متداول :

بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

گوگل آنالیتیکس - Google Analytics - سیمیلار وب - similarweb - سمروش - SEMrush -

برای افزایش سرعت سایت خود از چه ابزاری استفاده کنیم؟

یکی از بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ برای بررسی سرعت سایت، سرویسی تحت عنوان google pagespeed insights است. این سرویس قابل استفاده برای نسخه‌های موبایل و دسکتاپ است و نه تنها به سرعت سایت شما امتیاز می‌دهد؛ بلکه به شما دلایلی برای افت سرعت سایت ارائه می‌کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *