بازاریابی و فروش

ثروتمندترین افراد ایران: 10 نفر اول + شغل ثروتمندترین افراد ایران

ثروتمندترین افراد ایران

به نظر شما ثروتمندترین افراد ایران چه کسانی هستند؟ جالب است بدانید که 90% از سرمایه دنیا در اختیار تنها 10% از افراد دنیا قرار دارد. اگر شما می خواهید جزء ثروتمند ترین افراد ایران باشید باید علاوه ‌بر تلاش و استمرار در کاری که انجام می‌ دهید عاشق کارتان باشید. با شغل ثروتمندان ایرانی آشنا شوید و ببیند آن‌ ها چگونه پله های ترقی را با به سرعت طی کرده ‌اند. البته باید بدانید برای اینکه یک فرد ثروتمند شوید می بایست سرمایه اولیه داشته باشید. علاوه بر آن با به کارگیری هوش اقتصادی و شناخت نیاز بازارهای داخلی و خارجی نسبت به گسترش کار و افزایش سرمایه اقدام نمائید.

در این میان افرادی با شغل‌ های گوناگون وجود دارند اما چیزی که تقریبا در بین همه آن ها مشترک است این است که همه آن ها به خارج از کشور رفت‌ و آمده داشته ‌اند و پتانسیل های لازم برای تجارت را کشف کرده اند. مطمئنا همه افراد حاضر در لیست علاوه‌ بر تلاش و استمرار در کارشان دارای هوش مالی بالایی نیز بوده ‌اند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با ثروتمندترین افراد ایران و همچنین شغل پولدارترین افراد ایران  و شغل افراد ثروتمند آشنا شوید.

ما لیست شغل های پردرآمد در ایران و ” شغل های پردرآمد دنیا ” و ” شغل پولدارترین افراد جهان ” را را برای شما آماده کرده ایم.

لیست ثروتمند ترین افراد ایران در سال 2020

اسامی ثروتمندترین افراد ایران به شرح زیر است:

1. اسدالله عسگراولادی

صدرنشین لیست پولدارترین فرد ایران آقای «اسدالله عسگراولادی» است. شخصی که شاید نام او را در اخبار و رسانه ها زیاد شنیده باشید. آقای «عسگراولادی» که به سلطان پسته معروف بود در سال 98 درگذشت‌؛ اما حتی پس از مرگ، همچنان ثروت ایشان در صدر لیست ثروتمندترین افراد ایران 2020 قرار دارد. ثروت آقای «عسگراولادی» چیزی بالغ بر 11 میلیارد دلار برآورد شده است. آقای «عسگراولادی» متولد 15 اسفند بود در محله چهارراه سیروس تهران دوران کودکی خود را گذراند. «اسدالله عسگراولادی» ،( ثروتمند ترین ایرانی) در تمام سال های پس از انقلاب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین بوده است.

جالب است بدانید که آقای عسگراولادی خود را سرمایه گذار می دانست و نه سرمایه دار! ایشان می گفتند پول دارم، ولی نه آن اندازه که می گویند. به گفته خودشان غنی بودند و نه ثروتمند؛ ثروتی که به معنای عدم احتیاج به دیگران است. از لحاظ اعتقادی و مذهبی نیز ایشان بسیار قوی بودند. به طوری که هر روز نیم ساعت قبل از اذان صبح بیدار بودند و پس از نماز و عبادت نمی خوابیدند و سرکار می رفتند.

از رازهای موفقیت آقای عسگراولادی می توان به پشتکار و فعالیت زیاد ایشان اشاره کرد. وی هر روز 7 صبح از خانه بیرون شده و مشغول به کار و فعالیت می گردیدند. ایشان حتی تا قبل از مرگ نیز دست از کار و تلاش بر نداشتند. وی را می توان یکی از ثروتمندترین افراد ایران به شمار آورد. البته باید توجه داشت که آقای عسگراولادی نه تنها در منطقه، بلکه در سطح جهانی مشغول به فعالیت در زمینه تجارت و صادرات بودند. این امر در زمینه افزایش سرمایه ایشان تأثیر چشمگیری داشته است.

جالب است بدانید آقای «عسگراولادی» هیچ ‌گاه خود را فرد میلیاردری نمی‌دانست بلکه فقط خود را بازرگان کوچکی خطاب می کرد. آقای «عسگراولادی» کار خود را با صادرات زیره ابتدا به سنگاپور و سپس به نیویورک شروع کرد، سپس به کار صادرات پسته و کشمش نیز روی آورد. نرخ شرکت ایشان با نام شرکت “حساس” تعین‌کننده نرخ زیره در بازار جهانی است. چیزی که باعث جهش آقای «عسگراولادی» به صدر ثروتمندترین افراد ایران شد بازرگانی و صادرات نبود بلکه خرید دلار در قیمت پایین و فروش آن هنگام گران شدن بود.

پولدار ترین فرد ایران

2. پیرمراد امیدیار

آقای «پیرمراد امیدیار» متولد ایران و بزرگ شده آمریکا است. «امیدیار» بنیان‌گذار سایت « جراج ebay » است. علاقه او از ابتدا به برنامه ‌نویسی آشکار شد و مدرک خود در علوم کامپیوتر دریافت کرد و برای مدتی به‌ عنوان کارمند یک شرکت نرم‌افزاری که زیرمجموعه «مکینتاش» بود فعالیت  کرد. آقای «امیدیار» اولین‌بار در سن 31 سالگی به ‌عنوان میلیاردر شناخته شد؛ میزان ثروت «پیرمراد امیدیار» چیزی بالغ بر 8.7 میلیارد دلار برآورد شده است. «امیدیار» همچنین اقدامات بشردوستانه فراوانی انجام داده است و به‌ عنوان یک خیر نیز شناخته شده است.

از رازهای موفقیت ایشان می توان به علاقه زیاد به شغل و حرفه مدنظر در سنین نوجوانی اشاره کرد. به طوری که در سال 14 سالگی با ورود به دبیرستان سنت اندروی مریلند، اولین برنامه نویسی خود را در همین مدرسه ارائه کرد. که در پی همین شوق و استعداد موفق به تأسیس سایت حراج و خرید و فروش ebay شد. ایشان در سال 1998 یعنی در سال 31 سالگی توانست با جذب 2/1 میلیون مشتری، هشت میلیون دلار سود کسب کند.

البته او دست رو دست نگذاشت و تا سال 2005 با گسترش فعالیت خود موفق شد تا با جذب 46 میلیون مشتری درآمدی در حدود 441 میلیون دلار کسب نماید. به بررسی رزومه کاری و فعالیت وی در سالیان گذشت می توان دریافت که ایشان یکی از پولدارترین افراد ایران هستند. با نگاه اجمالی به این اعداد و ارقام خواهید فهمید که وی از لحاظ هوش اقتصادی و علاقه به حوزه فناوری اطلاعات در سطح بالایی قرار داشته است. که این امر سبب موفقیت دو چندان ایشان در این راه شده است. البته به یاد داشته باشید که شغل افراد ثروتمند ایران یکی از نکان اساسی در موفقیت آنها است.

3. خانواده معروف قرمزیان

خانواده «قرمزیان» خانواده معروفی است که به کانادا سفر کردند و ثروت خود را از طریق ساخت ‌و ساز در کانادا به دست آوردند. بزرگ ‌ترین مراکز خرید در «بلومینگتون» آمریکا ساخت خانواده «قرمزیان» است و از این طریق به شهرت فراوانی دست پیدا کرده ‌اند. «یعقوب قرمزیان» پدر خانواده، همراه چهار پسرش امپراطوری 4 میلیارد دلاری ساخت‌ و ساز خانواده قرمزیان در آمریکا را اداره می ‌کنند.

البته ایشان در سال 2000 میلادی از دنیا رفته اند؛ ولی پسران وی به نام های اسکندر، نادر، بهمن و رافائل راه پدر را ادامه داده اند. به طوری که با بنیانگذاری گروه تریپل فایو در راستای معاملات املاک و مستغلات هم اکنون نزدیک به 400 شعبه در کشورهای کانادا، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، ژاپن، تایوان و منطقه خاورمیانه دارند. از نحوه عملکرد پسران یعقوب قرمزیان می توان این طور نتیجه گرفت که هرگز نباید با مرگ و کناره گیری یکی از اعضاء، کار و توسعه اقتصادی متوقف شود.

بلکه باید با قدرت بیشتر و انگیزه مضاعف در جهت دستیابی به اهداف بالاتر تلاش کرد. تلاش همه جانبه و بی وفقه پسران قرمزیان سبب شده تا آنها در زمره ثروتمندترین افراد ایران قرار گیرند. علاوه بر این شهرت آنان نه تنها در ایران بلکه در اقصی نقاط جهان گسترش یافته است.

4. فرهاد مشیری

«فرهاد مشیری» یکی از ثروتمندترین افراد ایران است که متولد ایران و بزرگ شده انگلیس است. «مشیری» در امر برندسازی شخصی موفقیت‌های چشمگیری را کسب کرده است. «فرهاد مشیری» از سرمایه ‌گذاران اصلی شرکت های فولاد و انرژی در روسیه است. درواقع بخش اعظمی از ثروت آقای «مشیری» از راه خرید سهام شرکت های فولاد و انرژی روسیه بوده است. آقای «مشیری» اکنون بخشی از سهام تیم فوتبال «اورتون» را خریداری کرده است. ثروت خالص آقای «مشیری» بالغ بر 2.1 میلیارد دلار برآورد شده است.

 علاوه بر این سرمایه گذاری 175 میلیون پوندی فرهاد مشیری در باشگاه انگلیسی اورتون سبب شده تا به گفته مسئولین این باشگاه، بهترین آینده برای اورتون رقم بخورد.

ثروتمندترین افراد ایران 2020

5. امید کردستانی

«امید کردستانی» متولد سال 1343 در ایران و شهرستان پیرانشهر و یکی از پولدارترین افراد ایران است. آقای «کردستانی» در سن 14 سالگی همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کرد. او توانست در سال 1991 فوق لیسانس بازرگانی خود را در دانشگاه استانفورد کسب کند. «کردستانی» در زمان فعالیت خود در شرکت« Netscape» توانست ظرف 18 ماه درآمد شرکت را از 88 میلیون دلار به 200 میلون دلار برساند. آقای «کردستانی» رئیس بخش اجرایی توییتر بوده است. آقای «کردستانی» همچنین یکی از بنیان‌گذاران شرکت گوگل است.

مجله «تایم» در سال 2006 از او به‌عنوان یکی از صد نفری که به دنیای ما را رنگ دیگر بخشیده‌ است نام برد. لقب آقای دیپلمات توسط همکاران او در گوگل به او داده شد. «امید کردستانی» با ایده تبلیغات خود برای ترافیک گوگل باعث شد که 99 درصد از درآمد گوگل از همین راه باشد.

6. حسن خسرو شاهی

«خسرو شاهی» تاجر ایرانی_کانادایی است که مدرک اقتصاد و حقوق خود را در دانشگاه تهران دریافت کرد؛ او به خاطر تجارت توسط فروشگاه « Future Shop» به‌عنوان یکی از ثروتمندترین افراد ایران به شمار می‌رود و این فروشگاه دارای 90 شعبه و بیش از 8000 کارمند است. آقای «خسروشاهی» بیش از صدها فروشگاه در سراسر کانادا دارد.

او قبل از راه ‌اندازی فروشگاه های زنجیره‌  ای « Future Shop» همراه با خانواده خود شرکت « persis Holdings» را تاسیس کرد که در زمینه املاک و مستغلات فعالیت می کرد. «حسن خسروشاهی» میراث ‌دار «علی خسروشاهی» مالک کارخانه ‌جات «مینو» است. بعد از انقلاب و در جریان مصادره، کارخانه ها و دیگر اموال وی مصادره شد به همین دلیل او پس از مدتی کشور را به مقصد کانادا ترک کرد. «خسروشاهی» یکی از ثروتمندترین افراد ایرانی و هفتمین فرد ثروتمند کانادا نیز به شمار می رود.

شغل ثروتمندان ایرانی

7. خانواده میراژ

خانواده «میراژ» جزء ثروتمندترین خانواده های یهودی ایران است. این خانواده اکنون در کالیفرنیا آمریکا ساکن است. دو پسر این خانواده «پاول»و «دیوید» پس از مهاجرت به آمریکا شرکت « Chef America» را تاسیس کردند. پس از موفقیت شرکت، آن را به مبلغ 2.6 میلیارد دلار به شرکت «نستله» فروختند. پس از آن این دو برادر با سرمایه خود در « MIG Capital» به سرمایه ‌گذاری پرداختند. پس از پیشرفت سرمایه‌گذاری خود در این کار «پاول میراژ» اکنون رئیس شرکت « MIG Capital » است. پسر دیگر خانواده میراژ یعنی «دیوید میراژ» اکنون گروه سرمایه‌گذاری تلفیقی خود را هدایت می ‌کند.

8. دیوید آلیانس

«دیویدآلیانس» متولد 1311 از خانواده یهودی در کاشان است. خانواده «آلیانس» تا 13 سالگی در کاشان ماندند ولی پس از آن به تهران رفتند و پسر آن‌ها در بازار مشغول به کار شد. «دیوید آلیانس» پس از مدتی در سال 1329 و با دست خالی به انگلستان رفت. او پس از 5 سال یک کارخانه پارچه‌بافی در آن‌ جا خرید و دامنه فعالیت تجاری‌اش را به بیش از 65 کشور دیگر گسترش داد. «آلیانس» یک تاجر فعال در زمینه پوشاک و یکی از ثروتمندترین افراد ایران است. او دارای مدرک دکترا از دانشگاه «هریوت وات» است. «آلیانس» مالک 32% از سهام شرکت «براون » است و همچنین موسس شرکت های «هری جنوگلی» است.

9. مانی مشعوف

«مانی مشعوف» تاجر ایرانی‌تبار ساکن آمریکا و یکی از ثروتمندترین افراد ایران است. او در نوجوانی به آمریکا مهاجرت کرد و فارغ ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو است. آقای «مشعوف» موسس شرکت «بوتیک Bebe » است. این فروشگاه دارای بیش از 312 شعبه در سراسر آمریکای شمالی است.

شغل پولدارترین افراد ایران

او قبل از افتتاح این فروشگاه های زنجیره‌ای صاحب یک استیک ‌فروشی بوده است. فروشگاه های « Bebe» که «مانی مشعوف» راه‌اندازی کرده است دارای طیف وسیعی از لوازم آرایشی و زیورآلات است. افتتاح فروشگاه های « Bebe» همواره با حضور هنرمندان همراه بوده است و بارها «کیم کارداشیان» در بازگشایی فروشگاه های « Bebe» حضور داشته است. سایت خرده ‌فروشی «مانی مشعوف» جزء قدیمی ‌ترین سایت ها است. این سایت ها شامل عرضه هزاران نوع از وسایل بهداشتی بانوان، زیورآلات، پوشاک زنانه و … است. این سایت همچنین برای خریدهای بالای 100 دلار ارسال رایگان در نظر گرفته است.

10. اسحاق لاریان

«اسحاق لاریان» یکی از ثروتمندان ایرانی یهودی است که در کاشان به دنیا آمده است. او در سن 17 سالگی و پس از پایان تحصیلات دبیرستان خود در مدرسه خوارزمی تهران به آمریکا رفت. «لاریان» برای تامین مخارج زندگی و تحصیل خود در یک رستوران کار می کرد. او در حال حاضر یکی از موفق‌ترین مدیران است.

آقای «لاریان» مالک شرکت « MGA Entertainment» است، این شرکت بزرگ ‌ترین شرکت خصوصی اسباب‌بازی جهان است. شعار او “آینده مال جسوران است” در سراسر ساختمان MAG نمایش داده شده است. «لاریان» در سال 2007 عنوان کارآفرین سال ملی را توسط «ارنست اند» دریافت کرد و به‌عنوان یکی از ثروتمندترین افراد ایران 2020 شناخته شد.

جمع بندی

با نگاه به فهرست ثروتمندترین افراد ایران ، شغل ثروتمندترین افراد ایران و ثروت های نجومی آن‌ ها به راحتی پی می بریم که عموم افراد حاضر در لیست از فرصت‌ های خود به خوبی استفاده کرده ‌اند؛ به این معنا که با استفاده از شرایط بحرانی فرصت های آن را کشف و برای کسب درآمد استفاده کرده‌اند. شرایط بحرانی به این دلیل فرصت محسوب می شود که نرخ بهره کوتاه‌ مدت گرایش به تورم به‌ علاوه رشد اقتصادی دارد.

همچنین بسیاری از بازارهای مالی هم جهت با عرضه (نه تقاضا) حرکت می کنند که این کار اشتباه است. توجه به این نکات و استفاده از فرصت های سرمایه‌ گذاری باعث موفقیت افراد حاضر در لیست و بسیاری دیگر شده است.

به نگاهی مختصر به زندگی و شغل پولدارترین افراد در ایران می توان گفت دلیل اصلی موفقیت آنها در کسب و کار انگیزه و اشتیاق به انجام کار است. در کنار آن با افزایش توانایی و تغییر و تحول در حرفه و همچنین به کارگیری افراد خبره و مبتکر در این زمینه می توان درصد موفقیت را بالا برد. البته به یاد داشته باشید همواره به فکر یک ایده نو برای شروع فعالیت باشید. در غیر این صورت حتماً به مشاغلی روی آورید که به نحوی نیاز مردم به شمار می آید.

پیشنهاد می شود مطلب ” انتخاب شغل ” را مطالعه نمایید.

ثروتمندترین افراد ایران در سال 2020 چه کسانی هستند ؟

اسدالله عسگراولادی - پیرمراد امیدیار - خانواده معروف قرمزیان - فرهاد مشیری و ...

ثروتمند ترین ایرانی کیست؟

«اسدالله عسگراولادی» ،( ثروتمند ترین ایرانی) در تمام سال های پس از انقلاب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین بوده است.

انواده معروف قرمزیان از اسامی ثروتمند ایران هستند؟

خانواده «قرمزیان» خانواده معروفی است که به کانادا سفر کردند و ثروت خود را از طریق ساخت ‌و ساز در کانادا به دست آوردند. بزرگ ‌ترین مراکز خرید در «بلومینگتون» آمریکا ساخت خانواده «قرمزیان» است و از این طریق به شهرت فراوانی دست پیدا کرده ‌اند

10 دیدگاه در “ثروتمندترین افراد ایران: 10 نفر اول + شغل ثروتمندترین افراد ایران

 1. سلطان گفت:

  آدم های فهیم و باهوش مثل من لیاقت بهترین دارن و بهش میرسن خدایا شکرتس

 2. سلطان گفت:

  آدم های فهیم و باهوش مثل من لیاقت بهترین دارن و بهش میرسن خدایا شکرت

 3. don گفت:

  روزی میاد که اسم منم تویه این لیسته🙂✌

  1. pardisayousefi گفت:

   چرا که نه دوست عزیز؟!

 4. استاد امید صالحی گفت:

  سال ۱۴۳۲ میشم تنها رئیس جمهوری که ثروت مند ترین فرد تو جهانه و یک ایران گلستانی رو میسازم (ریشه فقر و فساد) را میسوزونم تنها با توانایی های خودم ۱۴۳۲ رئیس جمهور (امید صالحی) امید خلیج فارس امید ایران.

 5. استاد امید صالحی گفت:

  تو میخندی ولی من دارم برا ریاست ۸ سالم برنامه ریزی میکنم ایرانی پر از ثروت خواهم ساخت تاریخ ساز میشیم.🇮🇷🇮🇷🌍💪🎇🇮🇷🇮🇷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *