کسب و کار

30 ایده استارت آپ با درآمد بالای 15میلیون (2021)

ایده استارت‌آپ

پول ضامن شادی و خوشحالی افراد نیست، اما برای گذران زندگی یک ضرورت هست. ممکن است هنوز درباره اینکه حرفه و مسیر شغلی که انتخاب کرده‌اید چقدر درآمدزا است، مطمئن نباشید یا اطلاعات چندانی نداشته باشید. ما در این مقاله با معرفی ویژگی‌های یک ایده استارت‌ آپ موفق و نمونه‌هایی از بهترین ایده استارتاپ با درآمد بالا به شما کمک می‌کنیم تا با برخی از سودآورترین و منحصربفردترین کسب‌وکارهای استارت‌ آپ یا نوپا که ارزش ریسک کردن دارند، آشنا شوید.

امروزه، میلیون‌ها نفر تمایل به شروع کسب‌وکار خود دارند؛ چه به‌عنوان شغل اول یا اصلی یا به‌عنوان شغل دوم که اغلب نیز در زمره مشاغل خانگی قرار می‌گیرند و اخیرا”، آمارهای رسمی و موثق بیانگر سرعت و شتاب‌گرفتن این نوع گرایش در ابعاد جهانی نسبت به سال‌های گذشته است.

یک سازمان یا شرکت استارت‌آپ، سازمان یا شرکتی نوپا است که توسط کارآفرینان تاسیس می‌شود تا محصولی منحصربفرد را توسعه دهد و به بازار عرضه کند؛ چنین سازمانی برای حل مشکلی که راه‌حل آشکار ندارد، تلاش می‌کند و البته موفقیت آن تضمین نشده است و ممکن است محصول به مرحله تجاری‌سازی برسد یا نرسد. مشاغل استارت‌آپ یا نوپا، کسب‌وکارهایی هستند که جهان را تغییر داده‌ و کارها را برای افراد جامعه آسان‌تر کرده‌اند.

مطالب پیشنهادی:   12 دلیل شکست کسب و کارهای اینترنتی (ایرانی و خارجی)

تمامی کسب‌وکارهای استارت‌ آپ یا نوپا با یک ایده شروع می‌شوند و البته آمارها و شواهد و قرائن حاکی از آن است که در نهایت، درصد بسیار بالایی از این نوع کسب‌وکارها موفق نمی‌شوند؛ در واقع اکثر ایده‌های استارتاپی جدید یا ایده‌های خلاقانه استارت‌آپ موفق به راه‌اندازی کسب‌وکارهای استارت‌آپ یا نوپا نمی‌شوند، بدیهی است این عدم موفقیت دلایل بسیار متعددی دارد.

سالانه میلیون‌ها کسب‌وکار استارت‌آپ در جهان راه‌اندازی می‌شوند و میلیون‌ها کارآفرین در تمام جهان در تلاش هستند تا کسب‌وکارهای نوپا با ایده‌های خلاقانه و نوآورانه آنها در قالب سازمان‌های استارت‌آپ و کارآفرین تاسیس شوند. جدا از این که یک ایده که نطفه ایجاد یک کسب‌وکار استارت‌آپ یا نوپا محسوب می‌شود باید حمایت‌های مالی و معنوی لازم را داشته باشد، با قوانین محلی، منطقه‌ای و جغرافیایی مطابقت داشته باشد و موازین و پشتوانه‌های حقوقی ضروری را رعایت کند، باید ویژگی‌های منحصربفردی داشته باشد تا بتواند موفق شود و رشد و پیشرفت داشته باشد. پیشنهاد می شود در این زمینه حتما از مشاوره کسب و کار بهره ببرید.

ایده استارت‌آپ

ایده استارت آپ

این مقاله از دو بخش تشکیل شده است : 1) ویژگی‌های یک ایده استارت‌ آپ موفق و 2) نمونه‌هایی از بهترین ایده استارتاپ با درآمد بالا.
در ادامه به ویژگی‌های یک ایده استارت‌ آپ موفق اشاره می‌کنیم و فهرستی از بهترین ایده‌های استارتاپی جدید یا ایده‌های خلاقانه استارت‌آپ برای کسب درآمد را معرفی می‌کنیم.

بخش 1 : ویژگی‌های یک ایده استارت‌ آپ موفق

هدف از راه‌اندازی کسب‌وکارهای استارت‌آپ یا نوپا تولید یا استفاده از محصولات فناورانه با کمک فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان برای تامین نیازهای جدید یا نیازهای معمول با روشی مبتنی بر دانش‌های نوین است؛ این نوع کسب‌وکارها یا سازمان‌ها با کسب‌وکارها یا سازمان‌های کوچک اقتصادی و زودبازده تفاوت‌های اساسی و بسیاری دارند که به ویژگی‌های آنها اشاره می‌کنیم.

1- از مدل کسب‌وکاری بهره بگیرد که مولفه‌های زمان، مکان، نیروی انسانی، تامین مالی و ارزیابی عملکرد ،نظارت و پایش مستمر را در چهارچوب این مدل به‌طور جامع و به‌درستی گنجانده باشد و نهادینه کرده باشد.
2- ابزار اصلی هویت‌بخشی و گسترش و رشد آن، فناوری‌ها و دانش‌های نو است.
3- ممکن است در ابتدا با سرمایه محدودی شروع کند، اما حجم سرمایه‌بری بالایی دارد و البته به این معنی نیست که پس از راه‌اندازی کسب‌و کار، هزینه بالایی داشته باشد.
4- متمرکز بر جذب و بکارگیری کارکنان و متخصصان با استعداد و دانش بالا و خلاق و نوآور و باشد و نیز مزیت رقابتی داشته باشد.
5- ایده‌ای نوآورانه، انعطاف‌پذیر و ارزش‌محور ( ارزش‌آفرین ) داشته و بر اساس تامین نیاز واقعی جامعه و قابل رشد و توسعه باشد.
6- بر بازارهای جهانی تمرکز کند.
7- بر بازارهای جدید یا بر محصولات جدید ( بازارهای ماندگار ) تمرکز کند.
8- از فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده مناسبی داشته باشد.
9- به‌شدت نیاز به آموزش، مشاوره، مشارکت و مربی‌گری دارد.
10- برای کسب‌وکار خود یک طرح یا برنامه کسب‌و کار ( Business Plan ) جامع و همه‌جانبه تدوین و طراحی کنید.

کسب‌وکارهای استارت‌آپ یا نوپا با داشتن این ویژگی‌ها دارای حداقل خطا و ریسک هستند و درصد عدم موفقیت آنها بسیار کاهش می‌یابد.
ایده‌های استارتاپی درخشان ممکن است برای کارآفرینان مشتاق دشوار به‌نظر برسد، به‌ویژه زمانی که این ایده‌ها قبلاً برای راه‌اندازی کسب‌وکارها استفاده شده‌اند. با این وجود، همواره بهبود محصولات موجود یا ایجاد محصولات جدید با بهره‌گیری از ایده منحصربفرد یا بهترین ایده استارتاپ ضامن موفقیت کسب‌وکارهای استارت‌آپ یا نوپا بوده است.

مزایای خوداشتغالی ارزش تلاش راه‌اندازی یک کسب‌وکار به‌کمک ایده‌های استارتاپی جدید یا ایده‌های خلاقانه استارت‌آپ را دارد. راه‌اندازی چنین کسب‌وکاری علاوه بر آزادی ناشی از مدیر بودن شما می‌تواند رضایت شغلی بیشتر و درآمد بالاتری را نیز به‌همراه داشته باشد.

ایده‌های استارتاپی جدید

بخش 2 : نمونه‌هایی از بهترین ایده استارتاپ با درآمد بالا

1- کسب‌وکارهای حوزه تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات
2- حسابداری و حسابرسی
3- خدمات حمل‌ونقل و رزرو تاکسی
4- خدمات شستشوی اتومبیل ( کارواش )
5- خدمات حوزه گردشگری
6- خدمات حوزه برگزاری، برنامه‌ریزی و مدیریت مراسم، رویدادها، همایش‌ها، سمینارها و موارد مرتبط
7- خدمات حوزه طبخ، آماده‌سازی و تحویل غذا
8- کسب‌وکارهای حوزه مواد غذایی ارگانیک
9- کسب‌وکارهای حوزه خدمات فنی و تعمیرات
10- کسب‌وکارهای حوزه آرایش و زیبایی
11- کسب‌وکارهای حوزه پوشاک و مُد
12- کسب‌وکارهای حوزه کالاهای کم‌مصرف و دست‌دوم
13- مربی‌گری
14- کسب‌وکارهای حوزه مشاوره ( مشاوره کسب‌وکار و تجارت، مشاوره فروش، مشاوره سرمایه‌گذاری و مالی و … )
15- کسب‌وکارهای حوزه ساختمان و بازسازی ساختمان
16- طراحی گرافیک
17- کسب‌وکارهای حوزه هنرهای نمایشی به‌ویژه سینما
18- کسب‌وکارهای حوزه ارتباطات و مخابرات
19- خدمات حوزه بسته‌بندی و تحویل کالا
20- خدمات حوزه درگاه پرداخت

مطالب پیشنهادی:   0 تا 100 انتخاب شغل مناسب به بهترین شیوه (100% تضمینی)
21- خدمات حوزه سیستم مدیریت موجودی
22- کسب‌وکارهای حوزه لباسشویی و خشکشویی
23- کسب‌وکارهای حوزه ساخت جواهرآلات و سنگ‌های قیمتی
24- خدمات حوزه تبلیغات و انتشارات
25- کسب‌وکارهای حوزه محصولات قابل استفاده مجدد
26- کسب‌وکارهای حوزه گیاهان دارویی
27- کسب‌وکارهای حوزه بهداشت و سلامت
28- کسب‌وکارهای حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون
29- کسب‌وکارهای حوزه محصولات سلامت‌محور و دوست‌دار محیط زیست
30- خدمات حوزه بازارپردازی ( تدارک، توزیع و فروش کالا )

بهترین ایده استارتاپ

انواع مشاغل استارت‌آپ را می‌توان در گروه‌های زیر طبقه‌بندی کرد :

1- مشاغل سبک زندگی
این نوع مشاغل منطبق بر سبک زندگی هستند و ممکن است نتوانند گسترش یابند.

2- مشاغل کوچک
معمولاً این مشاغل برای تامین نیازها و مخارج روزمره راه‌اندازی می‌شوند.

3- مشاغل بزرگ
هدف از راه‌اندازی این نوع مشاغل، بهبود زندگی افراد جامعه و توده مردم است؛ این مشاغل تغییرات و تحولات بزرگ ایجاد می‌کنند.

4- مشاغل مقیاس‌پذیر
مشاغل مقیاس‌پذیر به تقاضای روبه‌رشد بازار پاسخ می‌دهند. این نوع مشاغل جذابیت بیشتری دارند و دارای سوددهی و طول عمر بیشتری هستند. در برخی موارد، چند دسته از مشاغل استارت‌آپ با ادغام یکدیگر شغلی مقیاس‌پذیر ایجاد می‌کنند.

5- مشاغل قابل خریداری
برخی از مشاغل استارت‌آپ برای فروخته‌شدن خلق می‌شوند و کسب‌وکار خود را با هدف فروختن به شرکت‌های بزرگ شروع می‌کنند؛ مشاغل قابل خریداری از این دسته هستند.

6- مشاغل اجتماعی
این نوع مشاغل به‌دنبال کسب درآمد نیستند و هدف اصلی آنها، ایجاد تغییر در جهت بهبود زندگی مردم است.

مطالب پیشنهادی:   30 ایده استارت آپ با درآمد بالای 15میلیون (2021)
”]

کسب‌وکارها در هر مرحله از حیات خود دستخوش تغییر و تحول می‌شوند و از محیط درون و برون خود تاثیر می‌پذیرند و تغییرات در هر مرحله از کسب‌وکار خود بر حسب نیاز و مقتضیات محتمل است؛ کسب‌وکار خود را با انعطاف‌پذیری بالا، آماده تغییرات و انطباق و سازگاری با بازار و شرایط همواره درحال تغییر آن کنید.
ایده کسب‌وکار یا ایده استارت‌ آپ خود را با مطالعه و بررسی دقیق، جامع و همه‌جانبه بازار و مخاطبان هدف و نیازهای واقعی آنها انتخاب و روند بازار را به‌دقت تحلیل کنید.

کسب‌وکاری را برگزینید که بیشترین تطابق و سازگاری را با انگیزه‌ها، خواسته‌ها، انتظارات، مهارت‌ها، نقاط قوت و توانایی‌ها و امکانات شما دارد. پیشنهاد می شود مطلب کسب و کار با سرمایه کم را مطالعه نمایید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “30 ایده استارت آپ با درآمد بالای 15میلیون (2021)

نظرات بسته شده است.