بهبود فردی

10 شغل پولدارترین افراد جهان

شغل پولدارترین افراد جهان

در سرتاسر دنیا اشخاصی هستند که از لحاظ نحوه کسب درآمد و میزان دارایی از بقیه انسان‌ها در سطح بالاتری قرار دارند. البته نه در سطح شهر، استان یا حتی کشور، بلکه در سطح جهانی؛ آری درست متوجه شدید، منظور ما پولدارترین افراد جهان است. البته از لحاظ نحوه کسب درآمد و حوزه فعالیت شغل پولدارترین افراد جهان متفاوت است. یکی در حوزه املاک و مستغلات فعالیت دارد، یکی در حوزه صنایع شیمیایی و دیگری در حوزه بورس و اوراق بهادار و … .

در ادامه با تشریح شغل پولدارترین افراد جهان به بررسی شغل‌های پردرآمد و رازهای موفقیت صاحبان این مشاغل می‌پردازیم. به شما توصیه می‌کنیم برای پاسخ به سؤالاتی که در ذهنتان مجسم شده، ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید. همچنین لیست شغل های پردرآمد در ایران  و ثروتمندترین افراد ایران را در مقاله اختصاصی بخوانید.

 شغل پولدارترین افراد جهان

در مورد شغل و نحوه کسب درآمد پولدارترین افراد جهان چه می‌دانید؟ (شغل پولدارترین افراد جهان)

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در این بخش اطلاعاتی جامع درباره پولدارترین شخص در هر کشور و نحوه کسب و کار آن فرد جمع آوری کرده‌ایم. این اشخاص عبارت‌اند از:

– جینا راین هارت اهل کشور استرالیا که تا پایان اکتبر سال 2020 میلادی به عنوان یکصد و دهمین فرد پولدار در جهان معرفی شده است. ایشان در زمینه معدن فعالیت داشته و تاکنون (اکتبر 2020) نزدیک به 16 میلیارد دلار سرمایه دارند.
– دیتریش مانشیتس اهل اتریش بوده و تا ماه اکتبر سال 2020 میلادی به عنوان چهل و پنجمین شخص پولدار در دنیا شناخته شده است. فعالیت‌های وی در زمینه برند نوشیدنی ردبول بوده و تا پایان ماه اکتبر 2020 میزان 1/27 میلیارد دلار به نام وی ثبت گردیده است.
– دیوید تامسون اهل کشور کانادا با فعالیت در زمینه رسانه توانسته تا پایان اکتبر سال 2020 میلادی 5/38 میلیارد دلار ثروت به نام خود ثبت نماید. ایشان تا پایان سال 2020 به عنوان بیست و نهمین فرد پولدار در دنیا شناخته شده است.
– جک ما اهل و ساکن کشور چین به میزان 3/65 میلیارد دلار سرمایه تا پایان سال 2020 میلادی به عنوان دوازدهمین ثروتمند در دنیا شناخته شده است. ایشان مدیر مجموعه علی بابا هستند و با فعالیت در این حوزه توانسته‌اند به این موفقیت بزرگ دست پیدا کنند.
– کارل آلبرخت اهل و ساکن کشور آلمان با فعالیت در زمینه خرده فروشی توانسته است به موفقیت‌های فراوانی در حوزه کسب و کار دست یابد. تا جایی که در اکتبر سال 2020 میلادی با ثبت 5/40 میلیارد دلار به نام خود به عنوان بیست و ششمین فرد پولدار در جهان شناخته شده است. در ابتدا ممکن است خرده فروشی با شغل پولدارترین افراد جهان منافات داشته باشد؛ اما ایشان با همین نحوه کسب و کار به این درجه از موفقیت رسیده است.
– برنارد آرنو فرانسوی تبار، با فعالیت در زمینه برند لوئی ویتون موفق به ثبت سرمایه‌ای 2/113 میلیارد دلاری در سال 2020 میلادی گردیده است. ایشان به عنوان دومین فرد ثروتمند در دنیا تا سال 2020 شناخته شده‌اند.
– لی کا شینگ اهل و ساکن هنگ کنگ با سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف تا پایان سال 2020 میلادی توانست 28 میلیارد دلار به نام خود به ثبت برساند. ایشان به عنوان چهل و دومین شخص پولدار در دنیا تا سال 2020 شناخته شده است.
– موکاش آمبانی ساکن کشور هندوستان با فعالیت در زمینه پتروشیمی تا ماه اکتبر سال 2020 موفق به کسب 3/78 میلیارد دلار سرمایه شده است. ایشان از لحاظ دارایی ششمین فرد ثروتمند جهان تا پایان سال 2020 میلادی به شمار می‌آیند.
– تاداشی یانای به عنوان یک فرد ژاپنی با فعالیت در حوزه برند لباس یونیک لو توانسته به موفقیت‌های چشمگیری در سطح کشوری و بین المللی دست پیدا کند. این در حالیست که با ثبت درآمد 9/34 میلیارد دلاری تا پایان اکتبر 2020 میلادی به عنوان سی و دومین ثرومتند در جهان شناخته شده است.
– ولادمیر لیسین اهل و ساکن کشور روسیه با فعالیت در حوزه فلزات و ثبت ثروتی به میزان 3/23 میلیارد دلار تا اکتبر سال 2020 میلادی به عنوان پنجاه و پنجمین فرد پولدار در دنیا شناخته شده است.
– جیمز راتکلیف اهل و ساکن انگلستان با کسب و کار و همچنین سرمایه گذاری در زمینه صنایع شیمیای با جمع آوری ثروت به میزان 18 میلیارد دلار تا پایان سال 2020 میلادی به عنوان هشتاد و ششمین فرد ثروتمند در جهان معرفی شده است.

شغل پولدارترین

ثروتمند شدن؛ آزرویی بزرگ و البته دست یافتنی

ثروتمند شدن آرزویی است که همتی بلند و سری پر شور می‌خواهد. به عبارتی می‌بایست با کفش‌هایی آهنین و عظمی راسخ در جهت موفقیت و دست یابی به آرزوها تلاش کرد. البته در این راه پستی و بلندی، پیروزی و شکست‌های فراوانی وجود دارد. تنها افرادی در این راه موفق خواهند شد که نه تنها از شکست‌ها ناامید نشوند، بلکه با پیروزی نیز دچار غرور نگردند و با تلاشی مضاعف و بینشی آینده نگر با بررسی همه جانبه بازار موردنظر در جهت پیشرفت کسب و کارشان گام بردارند.

با نگاهی گذرا به زندگانی و شغل پولدارترین افراد جهان خواهید فهمید که آنان راه پرفراز و نشیبی را طی کرده‌اند و اکنون به انتهای مقصد رسیده‌اند. البته کار آنان تمام نشده، چرا که بازار و کسب و کار نقطه ابتدا و انتها ندارد. به همین جهت می‌بایست با تلاش و کوشش و همین طور داشتن ذهنی پویا و خلاق در کنار ایده پردازی نسبت به گسترش کسب و کار در زمینه‌های مختلف اقدام کرد. به عبارت دیگر ثروتمند شدن کار آسانی نیست؛ اما آزرویی دست نیافتنی هم نخواهد بود.

شغل پولدارترین جهان

10 ثروتمند اول دنیا چه کسانی هستند؟

1) جف بزوس با 6/186 میلیارد دلار سرمایه از ایالات متحده آمریکا با فعالیت در زمینه تکنولوژی
2) برنارد آرنولت با 144 میلیارد دلار سرمایه از فرانسه با فعالیت در زمینه اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم
3) بیل گیتس با 1/119 میلیارد دلار سرمایه از ایالات متحده آمریکا با فعالیت در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات
4) مارک زاکربرگ با 99 میلیارد دلار سرمایه از ایالات متحده آمریکا با فعالیت در زمینه تکنولوژی
5) لاری الیسون 1/88 میلیارد دلار سرمایه از ایالات متحده آمریکا با فعالیت در زمینه تکنولوژی
6) وارن باقت با 1/84 میلیارد دلار سرمایه از ایالات متحده آمریکا با فعالیت در زمینه‌های مختلف
7) آمانسیو اورتگا با 8/81 میلیارد دلار سرمایه از اسپانیا با فعالیت در زمینه خرده فروشی
8) لاری پیج با 3/75 میلیارد دلار سرمایه از ایالات متحده آمریکا با فعالیت در زمینه تکنولوژی
9) کارلوس اسلیم با 58 میلیارد دلار سرمایه از مکزیک با فعالیت در زمینه‌های مختلف
10) چارلز کوچ با 2/47 میلیارد دلار سرمایه از ایالات متحده آمریکا با فعالیت در زمینه صنایع

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رونق روز افزون فناوری اطلاعات شاهد گسترش این تکنولوژی در حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار هستیم. آقای بیل گیتس نیز با تأسیس و راه اندازی یک شرکت فعال و مؤثر در این حوزه به عنوان یکی از افراد ثروتمند در جهان شناخته شده است. تا جایی که هر جا سخن از شغل پولدارترین افراد جهان است، پای بیل گیتس به میان می‌آید. از زندگانی و نحوه کسب و کار ایشان چه می‌دانید؟

شغل پولدارترین افراد

بیل گیتس؛ رئیس و مؤسس شرکت مایکروسافت

ایشان در سال 1955 در یک خانواده معمولی در شهر سیاتل ایالات متحده آمریکا به دنیا آمدند. از همان دوران کودکی عاشق رقابت بودند و همواره سعی می‌کردند تا در هر زمینه‌ای نسبت به دوستانش جلوتر باشند. بعد از پایان تحصیلات ابتدایی با توجه به علاقه‌ای که به کامیپوتر داشت وارد این رشته شد. توانایی و استعداد وی تا حدی بود که در سن 13 سالگی اولین نرم افزار خود که یک بازی ساده بود را نوشت. در سال 1973 با ورود به دانشگاه هاروارد به شخصی به نام استیو بالمر آشنا شد. اما دیری نپایید که دانشگاه و تحصیل را رها کرد و با شعار «در هر خانه یک کامپیوتر» شرکت مایکروسافت را به کمک چند تن از دوستان دوران کودکی‌اش راه اندازی کرد.

بیل گیتس در سن 19 سالگی شرکت نوپای خود را مدیریت می‌کرد. او همواره به دنبال پیشرفت بوده و با بررسی همه جانبه نیاز جهانی و ایده پردازی توانسته به موفقیت‌های بزرگی در این زمینه دست پیدا کند. تا جایی که امروزه در اکثر خانه‌ها، ادارات، مؤسسات، بانک‌ها و … از کامپیوتر، نرم‌افزار و سخت‌افزارهای تولیدی این شرکت استفاده می‌گردد. نام او نه تنها در آمریکا، بلکه در سراسر جهان شهره عام و خاص شده است. او هم اکنون یکی از سرمایه داران و ثروتمندان جهان است و با خانواده در شهر واشنگتن زندگی می‌کند. انسان‌ها می‌توانند با الگو گرفتن از نحوه زندگی و پشتکار ایشان در جهت محقق شدن آرزوهایشان گامی مؤثر بردارند.

سخن آخر

به طور کلی برای دستیابی به یک موفقیت چشمگیر در زمینه کسب و کار در ابتدا می‌بایست با بررسی همه جانبه شغل موردنظر و همچنین ارزیابی پستی و بلندی و نوسانات موجود در این راه نسبت به راه اندازی آن اقدام کرد. به هیچ عنوان بدون تحقیق، مشورت و نداشتن تخصص و مهارت لازم دست به کاری نزنید. زیرا نه تنها به موفقیت دست نمی‌یابید، بلکه همان اندک سرمایه‌ای که برای راه اندازی کسب و کارتان فراهم کرده‌اید، از دست خواهید داد. این مقوله جدای از شکست و ناامید است؛ چرا که اگر با داشتن مهارت و تخصص لازم و در اختیار داشتن نیروی مجرب دست به کاری زدید و موفق نشدید؛ باید علت شکست را پیدا کرده و با رفع آن به راه خود ادامه دهید. علاوه بر این می‌توانید با الگوپذیری از شغل پولدارترین افراد جهان درصد موفقیت خود و دیگر اعضای مجموعه را افزایش دهید. در مورد شغل های پردرآمد بیشتر بدانید.

بازگشت به لیست

3 دیدگاه در “10 شغل پولدارترین افراد جهان

  1. storno brzinol گفت:

    Great post, you have pointed out some superb points, I also conceive this s a very great website.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *