استعدادیابی

تست آنلاین استعدادیابی کودکان + معرفی انواع استعدادیابی کودکان

انواع استعدادیابی کودکان
در این مقاله میخواهیم در مورد تست آنلاین استعدادیابی کودکان صحبت کنیم . امروزه ما شاهد این هستیم که استعدادیابی کودکان از دغدغه‌های ذهنی خانواده‌ها بوده که می‌خواهند توانایی کودکشان را در عرصه‌های مختلفی مانند ورزش کشف کنند. مجموعه‌ها و مراکز زیادی وجود دارند که به شکل حضوری و یا آنلاین کودکان را استعدادیابی می‌کنند. اگر بتوان استعداد کودکی را در عرصه ورزش کشف کرد مشخص است آینده آن درخشان‌تر و مسیر موفقیت برایش هموارتر می‌شود.
استعدادیابی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و ما اینجا هستیم تا شما را با این روش‌ها آشنا کنیم. امروزه با رواج تست آنلاین استعدادیابی کودک والدین توانسته‌اند پتانسیل‌های واقعی کودکانشان را با این روش یافت کنند. همچنین منافع بسیار زیادی پشت این استعداد قرار دارد که با آن‌ها نیز به‌خوبی آشنا می‌شوید. به‌طورکلی اگر کودک شما در یک ورزش پتانسیل واقعی و استعداد نهفته‌ای داشته باشد نسبت به سایر افراد می‌تواند مفیدتر واقع شود؛ بنابراین نباید آن را دست‌کم بگیرید.
تست آنلاین استعدادیابی کودکان

برخی از ویژگی‌ های استعدادیابی کودکان

کشف این استعداد در کودکان می‌تواند ویژگی‌های مفیدی نظیر افزایش روحیه و به هموارتر شدن مسیر موفقیت اشاره کرد. همان‌طور که می‌بینید امروزه افراد موفق در عرصه‌های مختلف نظیر ورزش، کسانی هستند که دارای استعداد در آن حوزه هستند؛ بنابراین کشف استعداد ارتباط مستقیمی با موفقیت کودکان شما در ورزش دارد. در ادامه به برخی از این فواید اشاره می‌کنیم.
 • جلوگیری از هدررفتن زمان
علاوه بر اینکه کودک شما در یک ورزش آزمون‌وخطا کند و به نتیجه دلخواه برسد، با یافتن استعداد می‌تواند از اتلاف وقت جلوگیری کند. به طور مثال علاوه بر اینکه چند سال در یک حیطه متفاوت زمان بگذارد همان زمان را در حیطه تخصصی خودش سپری مکند که نتایج درخشانی را به وجود می‌آورد.
 • سبب شکوفا شدن استعداد و رشد کودک
با یاری و کمک والدین اگر کودک بتواند در زمان مناسبی استعداد خودش را کشف کند ما شاهد رشد و شکوفایی آن کودک خواهیم بود. داشتن استعداد در یک ورزش در کنار پشتکار عامل اصلی موفقیت در آن حیطه است.
اگر میخواهید در مورد باور‌های نادرست شخصیت و حذف آنها اطلاعاتی داشته باشید به شما پیشنهاد می شود مقاله حذف باور‌های نادرست شخصیت را مطالعه کنید.
 • افزایش اعتماد به‌ نفس
اگر شما احساس کنید که در یک زمینه تخصص و مهارت کافی دارید قطعاً احساس رضایت درونی خواهید داشت. این احساس درونی کاری با کودکان شما می‌کند که بتواند از هر مانعی عبور کند و اعتمادبه‌نفس او افزایش یابد. به کمک این حس خوب و پشتکار آینده درخشان خودش را می‌تواند تأمین کند.
انواع روش‌های استعدادیابی برای کودکان
در دنیای امروز ما شاهد انواع استعدادیابی نظیر تست آنلاین استعدادیابی کودکان هستیم که به کمک این روش‌های گسترده و متنوع می‌توانید توانایی و پتانسیل واقعی کودکان خودتان را کشف نمایید. ما این روش‌ها را برای شما در ادامه بازگو می‌کنیم و با آنها آشنا خواهید شد.
 • کمک به آن‌ها در شناخت علایق
 • جدی‌گرفتن کودکان و داشتن مکالمه با آن‌ها
 • بازدیدکردن از مکان‌های مخصوص کودکان نظیر موزه و محل‌های بازی
 • تعریف قصه و داستان برای کودکان
 • عدم برنامه‌ریزی شلوغ و سنگین برای کودکان
 • ملاحظه‌کردن رفتارها و واکنش‌های کودکان حین بازی‌کردن
 • قراردادن انتخاب‌های واقعی نه انتخاب‌هایی که شما دوست دارید
 • توجه و ملاحظه‌کردن علایق کودکان
 • اهمیت‌دادن و توجه‌کردن به احساسات آن‌ها
 • بررسی عملکردهای تحصیلی کودک خود
 • توجه به استعدادهای ژنتیکی
همواره شما می‌توانید به کمک مرکز استعدادیابی کودک که امروزه در اکثر شهرها فراوان است در کشف استعداد آن‌ها نیز اقدامات مؤثری انجام دهید. تست آنلاین استعدادیابی کودکان یکی دیگر از مواردی بوده که در کشف توانایی کودک شما کمک شایانی می‌کند. پس از اینکه تا حدودی توانستید استعداد کودک خودتان را کشف کنید باید احساس رضایت درونی آن‌ها را افزایش دهید و آن‌ها را قضاوت نکنید. اجازه دهید کودکانتان تجربه‌های جدیدی کسب کنند و نسبت به ذوق و اشتیاق آن‌ها مسئول باشید. با انجام اشتباهات آن‌ها را سرزنش نکنید و اجازه دهید خود واقعی کودک شما بروز شود. اگر میخواهید در مورد تأثیرات هوش اجتماعی اطلاعاتی داشته باشید به شما پیشنهاد می شود مقاله هوش اجتماعی SI چیست را مطالعه کنید.
تست آنلاین استعدادیابی کودکان چیست

نحوه انجام تست گاردنر کودکان

یک روان‌شناس معروف به نام هاوارد گاردنر برای اولین‌بار در سال ۱۹۸۳ این نظریه را ابداع کرد. بنا به گفته او هوش انسان چندگانه بوده و ممکن است شما در فعالیت‌های بسیار زیادی خوب نباشید؛ اما این به این معنا نیست که شما بااستعداد و باهوش نیستید. او بر این باور است که هوش دارای ۹ گانه بوده و به دنبال این اتفاق در تست گاردنر کودکان آنلاین این‌گونه‌های مختلف مورد آزمایش قرار می‌گیرند. برخی روان‌شناس‌های دیگر معتقدند که این هوش‌ها بیشتر هستند؛ اما این‌ها مهم‌ترین و کلیدی‌ترین موارد هستند. با بررسی هوش‌های مختلف و با درنظرگرفتن امتیازهای آن‌ها می‌توان به کشف استعداد ورزشی کودکان و سایر حیطه‌های دیگر پرداخت. در ادامه برخی از این هوش‌های انسان که باید آن‌ها را مورد بررسی قرارداد را برایتان بازگو می‌کنیم.
 • هوش موسیقایی
 • دیدار فضایی
 • کلامی و زبان
 • منطق و ریاضی
 • هوش حرکتی و فیزیک بدن
 • میان‌فردی
 • درون‌فردی
 • طبیعت‌گرا
 • وجودی
 • اخلاق و رفتاری
شما با انجام تست آنلاین استعدادیابی کودکان به‌ویژه تست گاردنر می‌توانید اطلاعات بسیار مهمی در کشف استعداد ورزشی کودک خودتان کسب کنید. همواره به کمک نتایج تست گاردنر اعتمادبه‌نفس کودکان شما افزایش می‌یابد و می‌توانند یادگیری‌های خودشان را به‌راحتی مدیریت کنند. با بررسی جوانب مختلف آنها مطلع می‌شوند که در کدام هوش و کدام توانایی‌ها پتانسیل بیشتری دارند و بیشتر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری و تلاش کنند. همواره این نظریه بر این تأکید می‌کند که هوش کودکان با یکدیگر متفاوت بوده و باید همه آن‌ها را با هر استعدادی که دارند تحسین نمایید.
اگر می خواهید در مورد فرق بین EQ با IQ اطلاعاتی کسب کنید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت EQ با IQ چیست را مطالعه کنید.
استعدادیابی کودکان
جمع‌ بندی
به کمک روش‌های مختلف امروزه شما می‌توانید به کشف استعداد کودک خودتان بپردازید و شاهد رشد و شکوفایی آن‌ها و تضمین آینده آنها باشید. تست‌های مختلفی نظیر تست آنلاین استعدادیابی کودکان امروزه راحت‌تر از هر روش دیگری بوده که به کمک آن می‌توانید به کشف پتانسیل‌های نهفته کودک خودتان بپردازید.
 همچنین با انجام تست گاردنر و بررسی هوش‌های مختلف کودک خود متوجه شوید که کودک شما در کدام بخش‌ها دارای توانمندی بیشتری بوده و کودک خود را در ورزش‌هایی که مرتبط با آن است شرکت دهید. به کمک این موارد و روش‌ها می‌توانید استعداد ورزشی کودک خود را پیدا کنید و شاهد عملکرد درخشان او در ورزش موردنظر باشید. وجود استعداد و پشتکار از عوامل مهم در موفقیت بوده که یک آینده درخشان را تضمین می‌کند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *