استعدادیابی

16: تم توانمندی مثبت‌گرایی (Positivity) کلیفتون

تم توانمندی مثبت‌گرایی (Positivity)

تم توانمندی مثبت‌گرایی (Positivity)

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که یکی از ۵ نقطه قوت شما “مثبت‌گرایی” است، دارای بسیاری از ویژگی‌ها و توانمندی‌هایی هستید که طی این مقاله به بررسی اجمالی آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید…

 

تم توانمندی مثبت‌گرایی:

افرادی که در این دسته‌بندی از انواع تم توانمندی کلیفتون قرار می‌گیرند، همان‌طور که قابل حدس است، افرادی به‌شدت خوش‌بین هستند؛ به‌طوری که قادر هستند دیگران رو هیجان‌زده کنند و به قولی آنان رو به وجد بیاورند.

این دسته از افراد به‌راحتی لبخند می‌زنند و دائماً به‌دنبال بخش مثبت ماجراها و مسائل گوناگون هستند.

جالب است بدانید که طبق تحقیقات انجام شده و منابع تحقیقاتی، نشاط امری مسری شناخته می‌شود؛ به همین سبب، این دسته از افراد به‌راحتی می‌توانند در شادی و نشاط دیگر افراد هم تأثیر مثبتی بگذارند.

نکتۀ بسیار جالب دیگر، آن است که معدود انسان‌هایی پیدا می‌شوند که این دسته از افراد را دوست نداشته باشند. آن‌ها از دید سایر افراد، اشخاصی به‌شدت بانشاط و سرزنده هستند و دیگران سعی می‌کنند وقت بیشتری را در کنار آن‌ها بگذرانند؛ چرا که زندگی و گذراندن وقت در کنار آدم‌هایی همچون آنان، قطعاً زیباتر خواهد بود.تم توانمندی مثبت‌گرایی:

آنان هر موقعیتی را جشن می‌گیرند و به هر شیوه و منشی که باشد، راهی برای مهیج کردن و شاد کردن هر موضوعی پیدا می‌کنند.

این دسته از افراد، به‌طورکلی از انگیزه، شادی و حال خوبی برخوردارند که این نشاط و انگیزه را به‌راحتی به اطرافیانشان هم منتقل می‌کنند که این موضوع سبب می‌گردد تا اطرافیان آنان هم احساس خوبی داشته باشند. آن‌ها افرادی شادمان و همان‌طور که گفته شد، افراد به‌شدت خوش‌بینی هستند که قادرند دیگران را نسبت به کاری که انجام می‌دهند و همچنین زندگی‌شان مشتاق کنند.

 

 

پیشنهاد ما به شما:

در راستای تم توانمندی مثبت‌گرایی، به شما پیشنهاد می‌کنیم:تم توانمندی مثبت‌گرایی کلیفتون:

  • اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از مقادیر بالایی از تم توانمندی مثبت‌گرایی برخوردارید، بدانید که حس شوخ‌طبعی، به‌شدت شما راجذاب کرده است. هرگز از آن دور نشوید؛ چرا که در نشاط خودتان و همچنین اطرافیانتان تأثیر بسزایی خواهد داشت.
  • شما در هر شغل و اموری که مشغول به فعالیت باشید، قادر هستید از نیروی مثبت‌گرایی خود استفاده کنید و محیط کاری بسیار جذاب و دلپذیری را در ابتدا برای خود و در ادامه برای سایر همکاران خود تداعی کنید.
  • توجه داشته باشید که همان‌طور که به آن اشاره شد، شما قادر هستید تا این نیروی مثبت‌‌گرایی خود را به دیگران هم منتقل کنید تا در مواقعی که در سختی‌ها و شرایط دشوار قرار دارند، بتوانند به اتفاقات مثبت فکر کنند.
  • معاشرت و تعامل با آن دسته از افرادی که دقیقاً نقطه مقابل شما هستند و به قولی منفی‌نگر هستند، تا حد بسیار زیادی روی روند کاری و همچنین رشد شخصی شما تأثیرگذار هستند؛ پس حواستان به نگرش افرادی که با آنان در تعامل هستید، باشید!

 

۳ ویژگی بارز تم توانمندی مثبت‌گرایی:

  • تا حد بسیار زیادی از افراد منفی‌نگر متنفر هستند.
  • افرادی به‌شدت مهربان و باانگیزه هستند.
  • بیشتر به نقاط قوت دیگران توجه دارند و نقاط قوت افراد را پیدا می‌کنند.۳ ویژگی بارز تم توانمندی مثبت‌گرایی:

۳ حوزۀ شغلی مرتبط با تم توانمندی مثبت‌گرایی:

 

کلام آخر:

اگر متناسب با موارد ذکر شده طی این مقاله بدین موضوع پی برده‌اید که شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از تم توانمندی مثبت‌گرایی برخوردارید، به شما تبریک می‌گوییم! چرا که شما می‌توانید گزینۀ بسیار مناسبی برای دوستان، خانواده، همسر و… خود باشید و همچنین شما می‌توانید بمبی از انرژی و شادکامی برای هر محیطی باشید.۳ حوزۀ شغلی مرتبط با تم توانمندی مثبت‌گرایی:

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “16: تم توانمندی مثبت‌گرایی (Positivity) کلیفتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *